آخرین اخبار

پربازدیدها

19. آبان 1396 - 21:10
احیا بیمار قلبی,خبرلنده,اخبار لنده,شبکه بهداشت و درمان,شهرستان لنده,بیمارستان امام خمینی(ره)
سنگ تمام سفید جامگان سلامت در لنده:
نجات جان یک شهروند، توسط تیم پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت لنده
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
شاید باورش سخت باشد ولی کسانی هستند که آخرین نفس های خود را مدیون کسانی هستند که با تلاش و همتی مثال زدنی برای نجات جان یک انسان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و کادر درمانی شهرستان لنده نمونه ای بارز از کسای هستند که برای نجات یک اسان سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امروزه نبض حیاتی بیشتر بیماران در حالی آرام آرام می زند و به نزدیک ترین مرکز جامع خدمات سلامت شهری می رسد که گویی غزل خداحافظی را سر داده ولی غافل از این که سفید جامگانی هستند که شبانه روز برای خدمت به سلامت جامعه نبض های مرده را گاهی چنان زنده می کنند که انسان باورش به زندگی تغییر می کند.

امروز نیز تیم پزشکی مرکز جامع خدمات سلامت  لنده، با انجام یک cpr، موفق به نجات جان یکی از شهروندان این شهر شد.

امراله خانی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده گفت:  ساعت پنج ونیم صبح بیماری فاقد نبض و علایم حیاتی و درحالی که ارست قلبی داده بود، توسط‌ همراهان به مرکز درمانی لنده منتقل شد.

وی افزود: پس از انتقال بیمار و با معاینه و بررسی اولیه بلافاصله تیم درمان  شروع به احیا بیمار‌ و مانیتورینگ وی صورت گرفت که کار بسیار سختی با توجه به وضعیت بیمار بود.  

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: بنا به اظهارات  همراهان و تایید پزشک مرکز،  بیمار دارای سابقه بیماری قلبی  و فقط 25 درصد قلب وی به صورت عادی کار می کرد که این موضوع بر سختی کار کادر پزشکی افزوده شد.

وی تاکیدکرد: عملیات احیا حدود یک ساعت و نیم طول کشید و نهایتاً با تلاش زیاد تیم پزشکی، علائم حیاتی بیمار برگشت و  قلب این بیمار شروع به کارکرد و بیمار جهت ادامه مراحل درمان و مراقبت بیشتر، فوراً با آمبولانس مرکز و اسکورت دو پرستار به بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت اعزام شد .

وی خاطرنشان کرد: بیمار پس از انتقال به بخش ccu بیمارستان امام خمینی(ره) تحت مراقبت های ویژه قررگرفت و  حال وی مساعد گزارش شده است.

خانی اظهارکرد: اعضای تیم سلامت مرکز جامع خدمات سلامت لنده که نقش مهمی در احیای 100درصدی این بیمار لنده ای داشتند و خدمات آنان قابل تقدیر است به ترتیب دکتر هاشمی، دکتر ولی‌پور پرستاران:حمیدرضا جاویدان، عقیل صادقی، سهیلا خادم حسینی، علی‌محمدی، جواد محمدی، مرضیه صداقت پرور.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس