پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

21. آبان 1396 - 8:56
بسته های حمایتی,خبرلنده,بنیاد علوی,شبکه بهداشت و درمان لنده,مادران باردار,مادران شیرده,14قلم کالا,ارتقای سطح سلامت مادران
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده:
توزیع سبد غذایی و حمایتی بین 300مادرباردار و شیرده لنده ای/حمایت بنیاد علوی از مادران باردار
نویسنده: 
سید اسماعیل میری
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از توزیع بیش از 300سبدغذایی و بسته های حمایتی به ارزش ریالی پنج میلیون ریال به صورت ماهیانه بین مادران باردار و شیرده لنده ای خبرداد.

امرالله خانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن اشاره به بحث سلامت مادران باردار و شیرده در این شهرستان گفت: هدف از اجرای این طرح که با همکاری بنیاد علوی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان صورت می گیرد بحث ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده است.

وی افزود: مادران نیازمند مشمول این طرح از طریق مراکز بهداشتی و درمانی و خانه‌های بهداشت روستایی پس از غربالگری شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان معرفی می‌شوند. و پس کارهای مربوط به حمایت ماهیانه آنان صورت می گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: ارزش ریالی این بسته غذایی ماهیانه پنج میلیون ریال می باشد که حاوی 14 قلم مواد غذایی شامل برنج، مرغ، ماکارونی، لوبیا چیتی،عدس، نخود، تن ماهی، سویا، پنیر، خرما، روغن مایع، حلوا، عسل و لپه بوده که بین زنان محروم باردار از ماه چهارم حاملگی تا ماه ششم پس از زایمان، توزیع خواهد شد.

وی تاکیدکرد: توزیع و حمایت از مادران باردار و شیرده با هدف پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و تولد نوزاد نارس و همچنین افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی به منظور پیشگیری از سوء تغذیه کودک بین مادران باردار واجد شرایط و نیازمند و مادران شیرده کودک زیر 4ماهه توزیع می‌شود.

خانی اظهارکرد: با حمایت های خوب بنیاد علوی تعداد مادران باردار و شیرده لنده ای از45 نفر به 300نفر افزایش یافته که این افزایش می تواند تاثیر بسزای در روند سلامت مادران ایجاد کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کسانی زیادی در این زمینه همکاری زیادی داشتند که به طور ویژه از دکتر کریمپور که نهایت همکاری را با ما داشتند قدردانی می شود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس