پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

21. آبان 1396 - 8:15
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده ضمن تشریح برنامه های هفته دیابت از شناسائی 100درصدی بیماران دیابتی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، امرالله خانی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان لنده، ضمن تشریح برنامه های هفته ملی دیابت اظهارکرد: همه ساله از 19 تا 25 آبان ماه را به واسطه اهمیت بیماری دیابت به نام هفته ملی دیابت نامگذاری می کنند.

وی افزود: شعار امسال هفته ملی دیابت" زنان و دیابت: حق ما داشتن آینده ای سالم" می باشد که با محوریت برنامه ی همچون تهیه و نصب بنر در سطح شهر، برگزاری همایش پیاده روی همگانی همراه با اهدای جوایز، معاینه زنان دیابتی تحت پوشش مراقبت، نشست خبری، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دیابت، ارسال پیامک، برگزاری کلاس های آموزشی برای رابطین و دانش آموزان، تشکیل گروه های خودیار دیابت  در پایگاه های سلامت و سایر برنامه ها از مهمترین عناوین این هفته در شهرستان لنده می باشند.

خانی تاکیدکرد: غربالگری و شناسایی 100درصدی بیماران دیابتی در پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت شهرستان لنده باتوجه به نرم کشوری 7درصد بالای 30سال است که به نسبت نرم کشوری7 تا 10 درصدمی باشدکه لنده در زمینه شناسایی 100درصد صورت گرفته است.

 مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما بحث حضور پزشکان متخصص در شهرستان لنده است که از آذرماه سال جاری یک پزشک متخصص داخلی به صورت شبانه روزی آماده خدمات دهی به همشهریان خواهد بود.

وی تاکیدکرد: یکی دیگر از مهمترین نگرانی مردم بحث نوبت دهی سونوگرافی بود که تا کنون در طول هفته فقط یک روز انجام می شد که با تدابیر صورت گرفته از یک روز به سه روز در هفته ارتقا پیدا کرد که نقش مهمی در کاهش نگرانی مردم و افزایش خدمات عمومی به شهروندان خواهد داشت.

خانی اظهارکرد: در طول هفته نیز پزشکان متخصص داخلی، زنان، اطفال، اعصاب و روان، اورتوپد آماده خدمات دهی به شهروندان می باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: از همکاری خوب دکتر ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دکترسبز معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان که نهایت همکاری را در خصوص پزشکان متخصص با این شهرستان دارند قدردانی می کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در ادامه ضمن بازدید از پروژه پایگاه سلامت شهری لنده گفت: پروژه ساخت پایگاه سلامت شماره یک شهری لنده چند ماه پیش با حضور مسئولان کلنگ زنی و امروز با بیش از 45درصد پیشرفت کاری در حال ساخت است.

وی افزود: مبلغ یک میلیارد و 540میلیون ریال از محل ماده180جهت تکمیل و راه اندازی این پروژه تخصیص یافت که این پروژه از محل طرح تحول سلامت و برابر توافق نامه فی مابین دانشگاه علوم پزشکی، استانداری و وزارت بهداشت و درمان است.

خانی همچنین به تخصیص اعتبار برای خانه بهداشت موگرمون نیز اشاره کرد وگفت: مبلغ 210میلیون ریال از محل ماده 180 و مبلغ 420میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای تکمیل پروژه خانه بهداشت موگرمون نیز تخصیص یافت که امیدواریم هرچه سریعتر این پروژه تکمیل و راه اندازی شود.

وی در پایان اظهارکرد: بیش از 55پروژه طرح تحول سلامت در سطح استان با همکاری استانداری، وزرات بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان در تمام شهرستان های استان در حال اجرا است.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس