آخرین اخبار

پربازدیدها

27. آبان 1396 - 0:10
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد از آغاز حرکتی نو در حمایت از تعزیه و گره های نمایشی استان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، رضا دهبانی پور در اولین سوگواره تعزیه شهرستان لنده ضمن اشاره به جایگاه رفیع فرهنگ و هنر در این شهرستان گفت: یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان تامین ذائقه فرهنگی و هنری مخاطبان در استان است.

وی افزود: در راستای حمایت های مادی و معنوی از گروه های نمایشی به خصوص هنر تعزیه اجرای اولین سوگواره های تعزیه در شهرستان های مختلف استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: پیگیری های مکرر مسئولان و متولیان فرهنگ و هنر شهرستان لنده نشان از نوع نگاه اندیشه محور به مسئله فرهنگ و هنر این شهرستان است.

وی تاکیدکرد: نوع نگاه به مسائل فرهنگی تغییر کند و به تهیه زیرساخت های اساسی فرهنگی در شهرستان ها نگاه تازه و ویژه ای داشت.

دهبانی پور اظهارکرد: یکی از بهترین فرصت ها برای فراهم نمودن زیرساخت های فرهنگی در شهرستان ها برگزاری دوره های مختلف به همراه کلاس های آموزشی در همه زمینه ها برای پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان ساخت: هنر تعزیه شهرستان لنده می تواند به عنوان یک نشان برای این شهرستان معرفی شود چرا که ظرفیت و پتانسل های اساسی آن فراهم است.

وی تاکیدکرد: همه ما باید به دنبال تقویت اساسی هنر تعزیه و شکی بخشی منظم و بیان واقعیت های تاریخی در این هنر بدیع باشیم.

دهیانی پور در ادامه گفت: تکریم و تعظیم در برابر شعائر دینی یک وظیفه است و همه باید برای تعالی هنر تعزیه در استان با بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استفاده کنیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس