آخرین اخبار

پربازدیدها

1. آذر 1396 - 19:23
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر و ضمن دیدار با استاندار از پروژه تالار مرکزی و ساختمان جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد در یاسوج بازدید کرد.

به گزارش خبرلنده به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سید هادی حسینی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد سفر و ضمن دیدار با استاندار از پروژه تالار مرکزی یاسوج بازدید کرد.

در این بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فتاح محمدی معاون سیاسی استاندار، نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این پروژه با زیربنای ۳ هزار مترمربع یکی از بزرگترین مجتمع‌های فرهنگی و هنری جنوب کشور است.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را مناسب دانست و گفت: از محل اعتبارات ریاست جمهوری افزون بر ۲۰ میلیارد تومان به این پروژه ملی اختصاص یافته است.

احمدی با اشاره به دیدار نمایندگان و مسوولان استان با محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، اظهار داشت: اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری تا پایان سال تخصیص داده می‌شود و امیدواریم با تخصیص کامل اعتبارات سفر ریاست جمهوری شاهد پیشرفت روز افزون این پروژه باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این پروژه تأثیر بسیار مهمی بر فعالیت‌های فرهنگی و هنری دارد.

وی با اشاره به اینکه پروژه تالار مرکزی یاسوج ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: با تزریق اعتبارات می‌توان شاهد پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد این پروژه باشیم و تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.

سید هادی حسینی معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد در این بازدید نیز با بیان اینکه دکتر احمدی از افتخارات حوزه مدیریتی کشور است، اظهار کرد: پروژه تالار مرکزی یاسوج، از پروژه‌های مهم کشور می‌باشد و هزار متر مربع از پروژه‌های همانند خوب بزرگتر است.

20 میلیارد تومان به این پروژه ملی تزریق شده است و پیمانکار نیز در حال فعالیت است  و در گذشته به دلیل عدم دریافت مطالبات روند کار به کندی پیش رفته است که امیدواریم با پیگیری مسئولان وفرهنگی و استاندار استان این پروژه در اختیار مردم قرار بگیرد

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا اعتبارات خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شود و بدون شک با مدیریت خوب دکتر دهبانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و درایت آقای استاندار پروژه تالار مرکزی به سرانجام خواهد رسید.

 در ادامه این بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: متأسفانه روند اجرایی پروژه کند و پیمانکار در اجرایی کردن وعده‌های خود کوتاهی کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به پیمانکار گفت: پیمانکاری که پروژه‌ای با این حجم را انجام می‌دهد نباید معطل ۳ و ۴ میلیارد تومان باشد.

گفتنی است کلنگ این پروژه که قرار بود در سال 82 انجام شود به سال84 موکول شد و پس از کش و قوس های فراوان در سال 87  این تالار بزرگ فرهنگی کشور در مجاورت شهربازی یاسوج و در زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع کلنگ زنی شد.

در سال 1393 مدیرکل وقت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر از تکمیل شدن این تلار فرهنگی در 24 ماه خبر داد اما هنوز بعد از 9 سالاین پروژه بر زمین مانده و تکمیل نشده است.

همچنین مسوولان از پروژه ساختمان جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد نیز بازدید کردند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس