پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

4. آذر 1396 - 10:50
ناظر بیمه کشاورزی شهرستان لنده در پاسخ به اظهارات مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده در خبرمنتشر شده در این پایگاه خبری پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، در پی خبر منتشر شده این پایگاه خبری با عنوان: شانه خالی کردن بیمه محصولات کشاورزی از پرداخت غرامت ها/بی اعتمادی مردم به بیمه کشاورزی ، ناظر بیمه محصولات کشاورزی شهرستان لنده با ارسال جوابیه ای به پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده خواستار انتشار آن شد.

در این جوابیه آمده است:

مدیرمحترم پایگاه اطلاع رسانی خبر لنده

 سلام علیکم

احتراما وضمن تشکرازنقش پررنگ اصحاب رسانه درپوشش وانعکاس خبرهای متفاوت به جهت روشنگری به اطلاع می رساند که بر خود لازم دانسته علیرغم سکوت چندین باره به جهت جلوگیری از تخریب بی امان خدمات بیمه کشاورزی در این شهرستان نکات قابل تاملی را به سمع ونظر بهره برداران عزیز ومسئولین محترم وذیربط با کشاورزی در این شهرستان برساند:

 اولا تا انجا که بنده حقیر اطلاع دارم ودرسهای اخلاقی ودینی به ما یاد داده است همواره بایدگفتار و رفتارما با نام خدا به یاد خدا و برای خدا باشد و به جهت رسیدن به امیال و آرزوهای دنیوی وبه صرف دیده شدن، نباید اقدام یا عملی صورت پذیرد که خدای ناخواسته خدمات سایر بخشها یا نهادها را بصورت یک طرفه مورد هجمه و نادیده بگیریم که این امر خلاف موازین شرعی وبا هیچ یک از ارزشهای دینی سازگار نمی باشد.

 ثانیا:دفتر بیمه کشاورزی شهرستان لنده به جهت خدمت رسانی هرچه بهتر وبیشتر به قشرهای آسیب پذیر وتمامی بهره برداران زیربخشهای زراعی،باغی،مراتع ،دام،طیور ،زنبورعسل وآبزیان بدون از هرگونه هیاهو وپوشش های متعدد ومصاحبه خبری مشغول به انجام وظایف ذاتی وقانونی خود می باشد و بابهره مندی از نیروهای کاملا فنی وکارشناسی هرساله اقدام به آموزش ،بیمه نمودن محصولات مختلف ودر صورت وقوع خسارت برآورد وتایید حجم زیادی خسارت می نماید که پس از طی مراحل قانونی نسبت به پرداخت ازطرف ستاد صندوق بیمه کشاورزی اقدام می نماید.

حضورمستمر وبه روز در بین مشتریان هدف،رسیدن به داد آنان در روزهای سخت وقوع خسارت،حضوردر مناطق صعب العبور وکوهستانی آموزشهای مکرر درجهت جلوگیری از وقوع خسارتها از عمده فعالیت این دفتر کارگزاری می باشد.

درمتن خبرنقل شده ازسوی مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان به شانه خالی کردن صندوق بیمه کشاورزی اشاره شده!! که جای بسی تعجب وسوال دارد که دقیقا منظورشان کدام خسارتها است که از سال های قبل معوق یا پرداخت نشده اند؟آیا بیمه گذاری را سراغ دارند که بعنوان نمونه در این شهرستان مبلغی را از سالیان گذشته طلبکار باشد وصندوق پرداخت نکرده باشد؟ویا شاید ایشان اطلاعاتی از بیمه گذاران در اختیار دارند که ما بی اطلاع هستیم!! فرموده اند که در براورد خسارتها تنگ نظری وجود دارد آیانمیدانند که تک به تک مراحل ارزیابی ومحاسبه غرامتها ، کیل گیری ،صورتجلسات و.... حتما با حضورنماینده محترم جهادکشاورزی وبا امضاءرئیس محترم جهاد کشاورزی صورت می پذیرد؟!

چرا بدون از اطلاعات موثق اقدام به ذکر مواردی می شودکه خدای ناکرده دلسردی این قشر زحمت کش وعزیز را در پی داشته باشد! در جای دیگر ثبت شده که حوزه نظارت تنگ نظری دارند

لذا !  انتظار ما بعنوان کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی همکاری وهماهنگی تمام زیربخشها وادارات مختلف در جهت ترویج فرهنگ صحیح بیمه کشاورزی می باشد.

انتظار اینکه هرفردی که در هرسال محصول خود را بیمه نماید حتما باید خسارتی را به هرشکل ممکن دریافت نماید کاملا مردود است . این انتظار مستلزم وجود یک منبع نامحدود اعتباری است که اسم آن را هم نمی توان بیمه گذاشت.

کاش بجای دلسردی بیمه گذاران در سال زراعی جدید، گوی سبقت را درخدمات رسانی ترویج بیمه کشاورزی وانجام وظایف خود از هم می ربودیم. ودرصورت داشتن انتقاد یا ایراد از عملکرد سایرنهادها ابتدا با دعوت از آنها دلیل واقعی کار را بررسی کنیم وسپس با دراختیار داشتن اطلاعاتی دقیق در رسانه ها مطرح نمایم.

 لذا به صراحت اعلام می دارد که این دفتر کارگزاری آمادگی دارد تا ضمن هرگونه همکاری تمام ایرادات ومسائل مطرح شده را در هرزمان ومکان که صلاح باشد پاسخ مستند ودقیق ارائه نماید.

 ومن الله توفیق

محمد کامرانی ناظر مقیم بیمه کشاورزی در شهرستان لنده

 

خبر: شانه خالی کردن بیمه محصولات کشاورزی از پرداخت غرامت ها، را می توانید در { اینجا } بخوانید.

 

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس