آخرین اخبار

5. آذر 1396 - 12:29
نماینده و عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه حل خروج از مشکلات اجتماعی و اقتصادی حاکم شدن تفکر و فرهنگ بسیجی در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ستار هدایت خواه در اجتماع بزرگ بسیجیان که به مناسبت 5 آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفان صورت گرفت با تبریک هفته بسیج گفت: بسیج یک نیروی اماده و حاضر در میادن مختلف است که هرکجا لازم شد با اقتدار حضور را با خدمت بی منت خود نشان داد.

وی افزود: یکی از مصادیق روشن بسیج در قرآن را می توان در سوره قصص آیات 5 و6: وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ که می فرمایند: اراده ما بر اين قرار گرفته است كه به مستضعفين نعمت بخشيم، و آنها را پيشوايان و وارثين روى زمين قرار دهيم!. و در همین راستان نیز امام راحل اقدام به تشکیل و تاسیس بسیجی مردمی کردند.

نماینده و عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم تصریح کرد: حضور عالم گیر بسیج در حمایت از مستضعفان عالم یکی از راهبردهای اساسی امام رحل بود که امروز در قالب نیروی های مدافعان حرم، فاطمیون، حیدریون، شعدالحبشی در کشورهای عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و سراسر کشورهای اسلامی در حال شکل گیری است.

وی تاکیدکرد: حضور حماسی ملت های مختلف در راهپیمایی بزرگ و ماندگار اربعین حسینی یکی دیگر از نشانه های این فرهنگ عاشورایی است که همه ساله شاهد اجتماع میلیونی آنان هستیم.

هدایت خواه اظهارکرد: یکی از نشانه های غلبه بر غرب و استکبار جهانی همین اربعین حسیی است که خود آغازگر یک نهضت جدید و زمینه سازی برای تعجیل در فرج آقا امام عصر(عج) است.

این نماینده سابق مجلس گفت: بسیج یعنی حضورمومنانه، آمادگی مدافعانه، حضور مخلصانه، بصیریت عاشقانه و حاضر در میادن مختلف برای پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی است.

 وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور همیشگی و آماده بودن بسیج را می توان در همین زلزله کرمانشاه به عینه مشاهده کرد چرا که در کمترین زمان ممکن به صحنه آماده و در حال خدمت رسانی هستند.

نماینده و عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین اصلی که باعث هویت بخشی به فرهنگ و تفکر بسیجی می شود اصل ولایت مداری این شجره طیبه است.

وی گفت: بصیریت وتیزبینی بسیج و بسیجیان در عرصه های مختلف همواره باعث پیشتاز بودن بسیج و ایستادن در مقابل فته های مختلف بوده است.

هدایت خواه در ادامه خاطر نشان ساخت: تنها راه حل خروج از مشکلات اجتماعی و اقتصادی حاکم شدن تفکر و فرهنگ بسیجی در جامعه است.

نماینده و عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج در جامعه ثابت کرده است که پاسدار مسئولیت های فردی و اجتماعی برای تعالی اندیشه های ناب انقلاب اسلامی و مدافع آرمان های انقلاب و تابع امر ولایت فقیه است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس