پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

8. آذر 1396 - 11:33
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده گفت: امروزه هیچ کس از وضعیت ایمن بودن ساختمان خود در برابر زلزله اطمینان ندارد چرا که وضعیت ساخت و سازها برپایه میزان ریشترها بنا نشده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، دارا کریمی نژاد، صبح امروز در مانور زلزله و ایمنی شهرستان لنده در دبیرستان کار و دانش رازی ضمن اشاره به بحث آموزش و فرهنگ سازی برای زمان بحران گفت: فرهنگ سازی و آموزش مسائل مربوط به مدیریت بحران مهمترین عامل در کاهش میزان تلفات انسانی و خسارات مالی است.

وی افزود: کشور های پیشرفته همانند ژاپن از زمین لرزه علم تولید کرده و آن موهبتی الهی می نامند ولی در کشورهای جهان سومی آن را بلایای طبیعی می نامیم.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده تصریح کرد: امروزه هیچکس از وضعیت ایمن بودن ساختمان خود اطمینان ندارد چرا که وضعیت ساخت و سازها برپایه میزان ریشترها بنا نشده اند.

وی تاکیدکرد: باید به گونه ای رفتار کنیم که جامعه ای تاب آور در زمان زلزله داشته باشیم که لازمه آن داشتن علم کافی و آموزش بهینه مسائل در حوزه زلزله و مدیریت بحران است.

کریمی نژاد اظهارکرد: خارج کردن منابع زیرزمینی توسط انسان ها مهمترین عامل سست کردن زمین و وقوع زلزله های مختلف در جای جای جهان است.

وی در پایان تقدیر از همه کسانی که در برگزاری این مانور شرکت کردند گفت: هماهنگی و تعامل دستگاه های اجرایی، امدادی، فنی و اداری در خصوص مدیریت بحران از مهمترین مسائل است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس