آخرین اخبار

پربازدیدها

9. آذر 1396 - 13:28
شهدا انسان های وارسته بودند که اگر تمام مسیر زندگی آنان را نگاهی کوتاه بیاندازیم راهی جز سعادت، عاقبت به خیری و رضایت اطرافیان را نمی توانیم ببینیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می تواند زمینه رشد همدلی و همزبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا بعنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش ها و آرمان های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه بسیجی شهید سید محمد امین معتمد فر خواهیم پرداخت:

بسیجی شهید محمد امین معتمدفر درسال 1363 در خانواده ای مومن و متدین و اهل تقوای الهی در شهر لنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی فردی علاقه مند به خانواده بود که همه اهل خانه نیز وی را به نیکی دوست می داشتند.

شهید معتمد فر دوران ابتدایی را در دبستان شهید فتحی لنده و دوران راهنمایی را در مدرسه شهید ثانی و فارابی و دبیرستان را در علامه طبایی گذراند.

شهید محمد امین معتمد فر در سال 1384با هدف خدمت در کارهای توسعه ای قرارگاه خاتم النبیاء در سال 1384عازم منطقه عملیاتی طلائیه شد که پس از چندین ماه حضور در اجرای طرح جاده سازی محور طلائیه بر اثر انفجار مین باقی مانده از هشت سال دفاع مقدس به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

پدر شهید محمد امین معتمد فر با بیان خاطره ای از شهید گفت: شهید قبل از رفتن رضایتم را جلب کرد و همیشه با نماز و روزه رابطه خیلی خوبی داشت و در پایگاه مقاومت بسیج نیز حضوری همیشگی داشت.

سرانجام سید محمد امین معتمد فر در حالی که فصل بهار بود و لاله های سرخ سر از خاک بیرون آوردند بودند بر اثر برخورد با مین دشمن در 11فروردین ماه 1384 در منطقه طلائیه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس