پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

9. آذر 1396 - 19:25
نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه عزم جدی برای اجرای قانون رسیدگی به اموال مقامات وجود ندارد، گفت: در حال حاضر ما در کشور کمبود قانون نداریم و حتی برای رسیدگی به اموال مقامات و مسئولان قانون خوب و به اندازه کافی هم وجود دارد.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، اجرا نشدن قانون رسیدگی به اموال مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام را ناشی از ضعف قانون مصوب مجلس دانست و اظهار کرد: وقتی یک فرد مسئولیت می‌گیرد و یک‌باره صاحب ثروت میلیاردی می‌شود باید بر ثروت وی نظارت و اموال وی بررسی شود.

وی با اشاره به اجرا نشدن قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام پس از گذشت دو سال از تصویب و ابلاغ آن، افزود: یکی از دلایل معطلی این قانون، کامل نبودن قانون و نیاز داشتن به آئین‌نامه برای اجراست.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی قوانین جامع و مانع نیستند، خاطرنشان کرد: اگر قانون خوب نوشته، تدوین و تصویب شود نیازی به آئین‌نامه نیست، در مسیر اجرا قرار می‌گیرد و تاخیری در اجرا به‌وجود نمی‌آید.

یوسفیان با طرح این سوال که چرا نمایندگان قانون را طوری می‌نویسند که به آئین‌نامه نیاز باشد، تصریح کرد: این ضعف به خود مجلس برمی‌گردد و اصولا مجلس هم در بعد قانون‌نویسی و هم در بعد نظارت ضعف دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ما در کشور کمبود قانون نداریم و حتی برای رسیدگی به اموال مقامات و مسئولان قانون خوب و به اندازه کافی هم وجود دارد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در پایان با اشاره به اینکه با قانون‌های قبلی هم می‌شود اموال را بررسی کرد، متذکر شد: برای بررسی اموال مقامات نیاز به قانون جدید نبود و با توجه به قوانین موجود، قوه قضائیه می‌تواند به هر نوع فسادی رسیدگی کند.

 
انتهای پیام/
 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس