آخرین اخبار

پربازدیدها

13. آذر 1396 - 20:20
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به محرومیت های تاریخی استان اشاره کرد و گفت: به برکت امام راحل اقدامات خوبی شکل گرفته اما زخم محرومیت در استان بسیار عظیم است.

به گزارش خبرلنده به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،استاندار کهگیلویه و بویراحمد احمدی در همایش تجلیل از سفیران تبلیغ که صبح امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد گفت: مشی ما مشی اعتدال است ما از افراط و تفریط گریزانیم زیرا نه منایع کافی، نه انرژی و نه زمان این را داریم که وارد حاشیه ها شویم و فرصت خدمت به مردم را از دست دهیم.

وی بیان کرد گفت: این مردم برای نظام مجاهدت کردند و سختی کشیدند و اکنون مطالبه خدمت دارند و این خدمت در فضا غبارالود و افراط و تفریط امکان پزیر نیست ما نیز سعی می کنیک با مشی اعتدال مسیر را ادامه دهیم.
 
احمدی با اشاره به اینکه برنامه های خوبی از جمله تدوین برنامه پنج ساله،آمایش انجام شده برش منطقه ای و بخشی را برای توسعه استان در دستور کار داریم و این برنامه ها سلیقه ای و فردی نیست. 
 
استاندار افزود: با توجه به توجهات ویژه رهبر انقلاب در بحث اقتصاد و اشتغال دولت نیز به شکل جدی این موضوعات را این موضوعات را دنبال می کند در استان بخش های پیش رو را دنبال می کنیم بازدید از مناطق استان و پروژه ها در حال انجام است نقاط قوت و ضعف استان شناسایی شده است و همه مسایل در حوزه های مختلف فرهنی اجتماعی و اقتصادی استان را می دانیم تاکید بر نظم مدیران و خروجی جلسات را داشتیم.
 
وی ادامه داد:برای حل برخی از مسایل استان با مقامات و مسولان کشوری دیدار داشته ایم ما میدانی در میدان عمل هستیم و برخی مسایل را در تهران پیگیری می کنیم.
 
استاندار با اشاره به اینکه کالبد استان ضعیف است گفت: به برکت امام راحل اقدامات خوبی شکل گرفته اما زخم محرومیت در استان بسبار عظیم است مشکلاتی در زمینه های مختلف عمران،زیرساخت ها مناطق روستایی بهداشت و درمان وجود دارد که برای حل شدن یک عزم جدی می خواهد.
 
وی گفت: مدیران استانی را ملزم کردیم که برنامه داشته باشند از پروژه ها به صورت مداوم بازدید انجام شود اینها مطالبات مردم هستند نمیتوان در چند سال انها را بر طرف کرد اما تمام توان خود را به کار می گیریم که عهدی که نسبت به مردم داریم را با تعهد دنبال کنیم.
 
استاندار ادامه داد: ما به کمک روحانیون نیاز داریم نسبت به مسایل دینی و سیاسی بی تفاوت نیستیم اما ارامش محیط لازم است رهبرانقلاب چهارسال مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم را مطرح کردند نگاه ما نیز باید این نگاه باشدشما افراد معنوی در استان هستید انتظار داریم مشکلات مردم را به ما بگویید و از طرفی به خاطر حفظ و تقویت نظام اگر خدمتی انجام شده است این خدمات که خدمات یک دولت نیست بلکه خدمات نظام است را به مردم بگوییم تا نور امید در دل مردم روشن شود.
 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 1300 پروژه در سطح استان نیازمند تکمیل شدن هستند اما شاید تا 10 سال دیگر منابع کافی برای تحویل همه این پروژه ها نداشته باشیم اما اما اولویت ها را مشخص کرده ایم و و پروژه هایی که به مردم در اشتغال، معیشت و زندگی کمک کند را در دستور کار قرار  داده ایم.

وی با اشاره به اینکه امیدوار هستیم تا پایان سال جهش خوبی در این بخش داشته باشیم گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است اگر پل، جاده، زیر ساخت، خانه بسازیم تا زمانی که انسان نسازیم پیشرفت ممکن نخواهد بود این استان همان اندازه که تنگنای عمرانی دارد تنگنای فرهنگی نیز دارد.

وی با اشاره به تعداد زیاد طلبه در استان گفت: ما این همه طلبه در استان دارم وضعمان اینگونه است اگر نداشتیم وضعمان چگونه بود ما با تمام توان و در چارچوب اجازه دولت پشت همه مبلغان هستیم و حمایتشان می کنیم.

احمدی تصریح کرد: انتظار داریم که در مساجدی به تناسب برنامه های فرهنگی که انجام می شود خروجی خوبی نیز داشته باشندانتظار داریم زندگی مردم در بخش های دینی، تقویت بنیاد خانواده و ارزش های انسانی تقویت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هیچ‌گاه سرمایه ایل، قوم و تبار را نفی نمی‌کنم اما بهتر است این سرمایه برای تقویت اخوت اسلامی باشد، شایسته سالاری را مدنظر قرار دهیم و از طایفه‌گری و قوم و خویش‌بازی دوری کنیم  و من به عنوان مدیر اجرایی استان وظیفه دارم که اعتبارات را بر اساس شاخص ها بدون تبعیض توزیع کنم.

وی بیان کرد: با توجه به توصیه دین مبنی بر خدمت به فقرا، اگر اعتباری را توزیع کردیم یک ملاقه بیشتر برای مناطق محروم اختصاص می‌دهیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس