پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. آذر 1396 - 22:48
مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد به سیل کمک های مردم نوعدوست استان به مردم زلزله زده غرب کشور اشاره کرد و گفت:یک میلیارد و 250 میلیون کمک های نقدی و مبلغ 6میلیارد و 800 میلیون ریال کمک های غیر نقدی مردم استان در قالب کاروان هایی تنظیم و با همکاری استاندار به منطقه سرپل ذهاب ارسال شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده به نقل از صبح زاگرس ،سید امان الله جهانبین در نشست خبری با خبرنگاران استان اظهار کرد:در زلزله اخیر کرمانشاه جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد، در همان لحظات اول آمادگی خود را به رئیس جمعیت هلال احمر کشور و جمعیت هلال احمر کرمانشاه ، برای کمک رسانی اعلام کرد.

وی افزود: در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در حوزه داوطلبان 16 پایگاه ثابت و سیار کمک های نقدی و غیر نقدی مردم استان را برای زلزله زدگان جمع آوری کردند که یکی از این پایگاه ها به همت خبرنگاران در یاسوج راه اندازی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان افزود : تیم های مختلف امداد و نجات از همان لحظات اولیه در آماده باش کامل به سر می برند که به عنوان پشتیبان استان های همسایه کرمانشاه ، در صورت لزوم وارد عمل شوند و پس از ان نیز دو تیم امدادی و عملیاتی جهت برپایی اسکان اضطراری اعزام و توزیع سبدهای غذایی بسته بندی شده سازمان امداد و نجات  توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر استان در مناطق روستایی سرپل ذهاب در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر گفت : دو تیم به ظرفیت 30 نفر در حال مدیریت امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه هستند که تیم اول به مدت 10 روز در همان روز های نخستین در محل حاضر‌‌ واقدام به اسکان موقت زلزله زدگان، کردند.

جهانبین ابراز داشت: تیم دوم هم تعدادی از روستاهای سرپل ذهاب را به تعداد 4 هزار نفر و به منظور کمک رسانی، تحویل گرفت که خوشبختانه جمعیت هلال احمر استان بسیار موفق عمل کرد به گونه ای که رئیس امداد و نجات کشور مستقر در مناطق زلزله زده کرمانشاه از مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور، به طور کتبی تقاضای تقدیر از جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد را کرده است.

جهان‌بین گفت: هم اکنون تعدادی از خودروهای جمعت هلال احمر استان در مناطق زلزله زده کرمانشاه در حال کمک رسانی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد، در ادامه به میزان کمک های مردم استان به زلزله زدگان غرب کشور اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و 250 میلیون کمک های نقدی و مبلغ 6 میلیارد و 800 میلیون ریال کمک های غیر نقدی مردم استان بود که در قالب کاروان هایی تنظیم و با همکاری استاندار به منطقه سرپل ذهاب ارسال شدند.

جهان بین در بخشی از سخنان خود از دستگاه های دولتی گلایه کرد و گفت: انتظار این بود که هر دستگاه میزان کمک های جمع آوری و ارسال شده خود را به جمعیت هلال احمر اعلام می کرد تا بتوانیم یک آمار کامل و جمع بندی شده داشته باشیم.

وی به برگزاری دوره های آموزشی به منظور آمادگی مردم استان برای مقابله با حوادث احتمالی توسط هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: از جمله آنها می توان به طرح خادم( خانواده آماده در مخاطرات) نا برد که از ابتدای امسال آغاز و تاکنون 9 دوره آن اجرایی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در این طرح مربیان و تسهیل گران آموزش دیده به درب خانه های مردم مراجعه و در 10 مرحله آموزش های لازم را به منظور آگاهی بخشی جهت پاسخگویی به سوانح احتمالی ارایه می دهند.

جهانبین، به اجرای طرح دادرس( دانش آموزان آماده در روزهای سخت) در مدارس استان نیز اشاره کرد و گفت: دانش اموزان استان در 100 مدرسه در کانون های دآنش آموزی به منظور آگاهی از نحوه مقابله با حوادث و بلایا آموزش های لازم را فرا می گیرند.

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال حوزه هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایزی تجلیل شد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس