پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

15. آذر 1396 - 22:52
پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد در اطلاعیه ای اعلام کرد: برابر پیش بینی های سازمان هواشناسی با افزایش برودت هوا، از روز پنج شنبه شاهد افزایش نزولات جوی بصورت بارش باران و برف به ویژه در مناطق سردسیر کوهستانی و برف گیر استان خواهیم بود.

به گزارش خبرلنده به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در این اطلاعیه آمده است؛ 

با توجه به پیش بینی های انجام شده توسط هواشناسی استان و کشور کسانی که قصد تردد از جاده های کوهستانی استان کهگیلویه و بویراحمد را دارند ، همراه داشتن زنجیر چرخ در زمستان برای خودرو ها بمنظور پیشگیری از حوادث رانندگی ضروری است.
 
ماموران پلیس راه  استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت شبانه روز در مناطق کوهستانی و برفگیر استان حضور دارند و از تردد وسایل نقلیه فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی جلوگیری خواهند کرد. 
 
 برابر تجربیات سالهای گذشته وسایل نقلیه فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی ضمن در راه ماندن، امداد رسانی و پاک سازی جاده ها را با مشکل جدی مواجه می کنند.  
 
پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر مساله اجتناب  از تردد ها و سفرهای غیرضروری در شرایط آب و هوایی پرخطر،  توصیه های ترافیکی جهت فصل زمستان به شرح ذیل بیان کردند: 
 
رانندگان عزیز قبل از مسافرت در فصل زمستان حتماَ یکبار بطور آزمایشی زنجیر چرخ خودرو را بسته و آچارهای مورد نیاز را همراه داشته باشند. 
 
از سالم بودن قسمت های فنی خودرو به ویژه سیستم گرمایی و برف پاکن اطمینان حاصل کنید. 
 
داشتن لاستیک زاپاس سالم و جک آماده نیز از دیگر ملزومات می باشد.  
 
به همراه داشتن وسایل ایمنی، نقشه محل و شماره تلفن های مراکز ضروری می تواند راهگشا باشد- به همراه داشتن وسایل گرمایشی اعم از پتو و... و مقداری آب و آذوقه ضروری است.
 
پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد  در  پایان آرزوی سفری خوش و ایمن و به دور از حادثه را برای تمام رانندگان وسایل نقلیه از درگاه خداوند آرزو کرد.
 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس