آخرین اخبار

پربازدیدها

17. آذر 1396 - 6:18
دانشجو موتور محرک و فعال جامعه است پس باید دانشجو روحیه مطالبه گری خود را داشته باشد و از همه مسئولین سوالات خود ، مطالبه گری خود را انجام دهد و به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد کرسی های ازاد اندیشی جامعه عمل بپوشاند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، سید مجتبی بنی هاشمی-سه عنصر مهم دانشجویی وجود دارد که یکی استبداد ستیزی دومی عدالت محوری و سومی مطالبه گری است که هر جامعه ای که مسیر پیشرفت را طی کرده است از یک نقطه اغاز شده و ان هم مطالبه گری است.

جامعه ما باید به سمت مطالبه گری و پرسشگری برود ، چون مطالبه گری منجر می شود جامعه پویا و فعال شود هر جا دیدید جامعه از مطالبه گری و سوال که مبدا آن دانشجویان هستند عقب نشینی کرد ریشه در دو چیز دارد یا جهل و نادانی جامعه است یا جامعه است استبداد زد که از ترس نشات می گیرد و بی شک هر جا ترس باشد جامعه، جامعه پرسشگر نیست و استبداد و خفقان خواهد بود و چنین جامعه ای دچار سستی و نابودی می شود.

دانشجو موتور محرک و فعال جامعه است پس باید دانشجو روحیه مطالبه گری خود را داشته باشد و از همه مسئولین سوالات خود ، مطالبه گری خود را انجام دهد و به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد کرسی های ازاد اندیشی جامعه عمل بپوشاند.

لذا طبق این مقدمه که عرض کردم مطالبی خدمت شما بزرگواران از روی وظیفه دانشجویی که دارم و به نمایندگی از دانشجویان خدمت شما عرض می کنم:

می خواهم از دانشگاهی اینجا صحبت کنم و درد و دلی خدمت شما عرض کنم که بیش از ۹سال است به یکی از اساسی ترین مشکلات شهرستان تبدیل شده و هنور این معضل درمان نشده است.

از دانشگاهی حرف میزنم که امام راحل آن را مبدا تمام تحولات و مقام معظم رهبری آن را نقطه اساسی هر جامعه می داند

به برکت نظام مقدس آموزش عالی در این شهرستان محرم دایر گردید اما دانشجویان این واحد آموزش عالی آرامش به چشم خود ندیده اند.

امروز وضعیت دانشگاه این شهرستان ، تنها دانشگاه این شهر اسفناک است. دانشگاهی که با ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی ۴سال است به حال خود رها شد آن هم اگر ۱۵۰میلیون تومان به این دانشگاه بودجه دهند تمام می شود یعنی اگر در طول این مدت سالی ۵۰میلون تومان هزینه می کردند الان حتی دیوار کشی این دانشگاه تمام بود.

امروز دانشگاه در ساختمانی قرار دارد شیفت صبح مدرسه ابتدای و شیفت ظهر در اختیار دانشگاه است . هرساله این دانشگاه از مدرسه ای به مدرسه ای دیگر نقل مکان می کند.

 گاهی دانشجویان با دانش آموزان اشتباه گرفته می شود. آیا شایسته است دانشجویان این شهر ، دانشجویانی که به تعیبر مقام معظم رهبری موتور حرکت جامعه است و به تعبیرشهید بهشتی موذن جامعه است هر ترم یک مکان باشد و آن هم نه مکان مستقل.

نا امیدی ، بی انگیزگی ، افسردگی در چهره ی تک تک دانشجویان موج میرند، چرا به این شهر چرا به این دانشجویان توجهی نمی شود؟!؟

چرا حرف ما رو کسی نمی شنود؟!چرا مسئولین مطالبات و خواسته ما بی توجهی میکنند؟!؟

اگر مطالبه تکمیل پروژه دانشگاه درخواست زیادی است برای دانشجویان؟!؟اگر زیاد است تا دیگر دانشجویان آن را مطالبه نکنند اگر هم نه حق ماست پس چرا تکمیل نمیشود.

حرف های در این سینه بود اما دوستان نگذاشتن از گلایه های که به شورای شهر داشتیم تا نماینده شهرستان که بارها دعوتشون کردیم تا بین ما حضور پیدا کنن اما متاسفانه بی توجهی کردن چه کنیم.

اوقاتتان را تلخ نمی کنم اما بدانید که حرف های سینه ی ما دانشجویان هست که در وقت و مناسبتی دیگر بیشتر به اطلاع عموم رسانده می شود.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس