پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

2. دى 1396 - 10:49
تغییرات دولت دوازدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح معاونان استاندار، فرمانداری ها و مدیران کل از مدتی پیش اغاز شده است و براساس برخی گمانه زنی ها موج جدید این تغییرات به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرلنده به نقل از پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، علی محمد احمدی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در بدو ورود به استان با بررسی و سنجیدن مسایل، لزوم تغییر در حوزه مدیریتی استان را حس کرد و به تدریج روند تغییر مدیران را پیش می برد .

البته جاخوش کردن برخی مدیران کل بر صندلی ریاست در کهگیلویه و بویراحمد در کنار نارضایتی ها و عدم عملکرد رضایت بخش انها موضوعی است که همواره در استان کهگیلویه و بویراحمد در محافل و مجالس مورد بحث قرار می گیرد و از انجا که مدیران استان کمتر انتقادهایی را می پذیرند سعی می کنند تا به نوعی با ارایه آمارهایی در فضای رسانه ای از خود دفاع کنند.

موضوع دیگر کمبود مدیر توانمند، متخصص و کارآمد در کهگیلویه و بویراحمد است که همواره یک خلا محسوب می شود زیرا در طول سالهای گذشته نه فضایی برای مدیران جوان ایجاد شده است تابتوانند خود را نشان دهند و نه اینکه برخی فشارها و لابی گری های سیاسی و مسائل قومی و قبیله ای تاکنون گذاشته است که از افراد براساس شایسته سالاری و به معنای واقعی مدیر در پست های اجرایی استان به کار گرفته شوند.

 

به هر حال تاکنون استاندار کهگیلویه و بویراحمد به آرامی کار خود را برای تغییر معاونین و مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز کرده است و در اولین اقدام در سطح استانداری پژمان نیک اقبالی معاون هماهنگی و امور عمرانی را کنار گذاشت و همشهری خود عزیز فیلی را جایگزین وی کرد و در حرکتی دیگر مدیرکل جدید حوزه ریاست استانداری را نیز منصوب کرد.

 

 

استاندار در حوزه امور بانوان استانداری نیز تغییر را شروع کرد و در اقدامی آذر صفایی را از شهرداری یاسوج به استانداری آورد و وی را جایگزین فریبا رحمانپور کرد تا نشان دهد حواسش به تغییر در همه بدنه مدیریتی استان خواهد بود.

هر چند زمزمه تغییر معاون سیاسی امنیتی استاندار و انتخاب محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد به عنوان گزینه این مسئولیت حرف و حدیث های فراوانی را در مدت اخیر در استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه داشت اما سرانجام استاندار تصمیم خود را عملیاتی کرد و در چهارمین انتصاب در استانداری فتاح محمدی را نیز از گردونه خارج و نظری را جایگزین وی کرد تا پازل دلخواه خود را به تدریج شکل دهد.

براساس گمانه زنی هایی که در فضای رسانه ای استان مطرح است گفته می شود جعفر گوهرگانی رئیس فعلی سازمان جهاد شکاورزی استان، معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد و جای مجید محنایی را خواهد گرفت اما محنایی در یکی از رسانه های استان گفته بود احتمالا تا پایان دولت دوازدهم در این مسئولیت باقی خواهم ماند.

 

 

در سطح مدیرکل ها نیز تاکنون تغییراتی ایجاد شده است که می توان به انتصاب پروانه نیک مرام به عنوان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اشاره کرد.

البته برخی تغییر مدیریت ها در سطح مدیران میانی دستگاه های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ایجاد شد که به طور مثال به انتصاب مریم رضایی را به عنوان رییس گروه نوسازی و تحول اداری سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اشاره داشت.

براساس برخی گمانه زنی ها و اعلام منابع اگاه موج جدید تغییر مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد و برخی فرمانداران استان به زودی آغاز می شود و ترکیب مدیریت استان یکپارچه دچار تغییر و تحول می شود.

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که از سالیان گذشته از ضعف مدیریت ها و بازگشت بودجه به تهران ضربه های زیادی خوردند و یکی از دلایل مهم توسعه نیافتن استان را این موضوع می دانند اکنون از استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتظار دارند تا فارغ از هرگونه نگاه قومی و قبیله ای و یا فشار های سیاسی، شایسته سالاری را در انتخاب مدیران مدنظر قرار دهد و استان محروم کهگیلویه و بویراحمد را از حالت رکود خارج به حرکت درآورد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس