آخرین اخبار

پربازدیدها

21. دى 1396 - 20:03
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های کهگیلویه و لنده از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از مزارع پرورش ماهی موگرمون مبنی بر ایجاد فاجعه زیست محیطی در رودخانه جن موگرمون خبرداد.

 رضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگارخبرلنده، ضمن اشاره به رهاسازی ماهی های مرده توسط یکی از مزارع پرورش در بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده در آستان کهگیلویه وبویراحمدگفت: چند روز پیش گزارشی مبنی بر تلفات سنگین یکی از مزارع پرورش ماهی در بخش موگرمون به دست ما رسید که بلافاصله اکیپی از اداره محیط زیست به منطقه اعزام شد.

وی افزود: باتوجه به میزان تلفات بسیار بالای این طرح ماهی در ابتدا پیشنهادشد که این حجم از ماهی مرده به کارخانه خوارک ماهی منتقل شوند که با استقبال چندان از سوی مجری طرح مواجه نشد و در نتیجه پس از تحقیقات بسیار شاهد رهاسازی ماهی مرده در بستر رودخانه شدیم.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های کهگیلویه و لنده تصریح کرد: به دلیل عدم رعایت اصول زیست محیطی توسط مجری مزرعه پرورش ماهی در بخش موگرمون براساس مستندات برای وی پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی خواهدشد.

وی تاکیدکرد: مزارع پرورش ماهی و مرغداری ها به محض بروز چنین حوادثی باید نسبت به امحاء لاشه براساس آیتم های زیست محیطی و یا به وسیله دستگاه لاشه سوز که در شهرستان کهگیلویه موجود می باشد اقدام کنند.

عزیزی اظهارکرد: مردم شهرستان های کهگیلویه و لنده می توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد این چنینی سریعاً با اداره محیط زیست دهدشت تماس گرفته و موارد خود را بیان کنند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس