پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

26. دى 1396 - 17:15
رئیس اداره منابع طیبعی و آبخیزداری شهرستان لنده از کاشت بیش از 40هکتاردرخت کهور، بادام و ابرشیم هندی در اراضی شیبدار روستای موردقوی از توابع بخش مرکزی شهرستان توسط یکی از همیاران طبیعت در این شهرستان خبرداد.

ذبیح اله محمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرلنده، ضمن اشاره به حفظ منابع طبیعی و عرصه های ملی گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی و مراتع ملی وظیفه همه ما است و باید این میراث ماندگار برای آیندگان نیز به ثمر بنشیند..

 

 

وی افزود: در طول چند سال گذشته با فرهنگ سازی های خوبی که در دو بخش مرکزی و موگرمون از طرف کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده صورت گرفته شاهد بازتاب و نتیجه گیری ارزشمند آن در جامعه هستیم.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: ایجاد طرح های آبخیزداری در روستاهای دو بخش مرکزی و موگرمون شهرستان لنده در سه سال گذشته توانسته است بخش قابل توجهی از میزان فرسایش خاک را کاهش دهد.

 

وی تاکیدکرد: طرح های بادام کاری و کپه کاری در روستاهای مختلف شهرستان لنده علاوه بر حفظ منابع طبیعی و عرصه های ملی باعث جلوگیری از فرسایش خاک خواهد شد.

 

محمدی از کاشت بیش از 40هکتاردرخت کهور، بادام و ابرشیم هندی در اراضی شیبدار روستای موردقوی از توابع بخش مرکزی شهرستان توسط یکی از همیاران طبیعت در این شهرستان خبرداد.

 

 

رئیس اداره منابع طیبعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: شیروان شکری از دوستداران منابع طبیعی است که با کاشت گونه های مختلف کهور، بادام و ابرشیم هندی در زمین شخصی خود در اراضی شبیدار علاوه بر حفظ و حراست از عرصه های ملی باعث تفرجگاهی برای خود و سایر روستائیان شده است.

 

 

وی تصریح کرد: امیدواریم سایر شهروندان نیز به صورت خودجوش با حضور در اداره منابع طبیعی اقدام به کاشت انواع درخت و درختچه در مناطق مختلف شهرستان نمایند.

 

 

محمدی اظهارکرد: اداراه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده برای متقاضیانی که به صورت خود جوش اقدام به برپایی چنین طرح های نماییند نیز تسهیلات و خدمات خوبی در نظر خواهد گرفت.

 

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس