پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

28. دى 1396 - 8:30
فرماندارشهرستان لنده با تشریح توانمندی های این شهرستان خواستار توجه ویژه بنیاد مستضعفان به زیر ساخت های توسعه ای شهرستان لنده شد.

به گزارش خبرلنده، دارا کریمی نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان لنده که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور،مدیرعامل بنیاد علوی کشور، نماینده مردم  شهرستان کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه وبویراحمد، مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی برگزارشد ضمن اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های این شهرستان گفت: وجود معادن غنی، صنایع دستی، رودخانه های مارون و جن، دشت های وسیع کشاورزی و هزاران قابلیت دیگر این شهرستان را نسبت به سایر شهرستان های کشور متمایز کرده است.

وی افزود: با وجد این همه سرمایه زیر زمینی و روی زمین متاسفانه این شهرستان از محرومیت تاریخی خود رنج می برد.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: قدمت سکونت در این شهرستان به بیش از 200سال پیش بر می گردد که نشان از فرهنگ و تمدن مردمان این دیار است.

وی تاکیدکرد: شهرستان لنده در زمینه گردشگری می تواند به عنوان یکی از مراکز توریسم و گردشگری باتوجه به دو اقلیم سردسیری و گرمسیری و چشم اندازهای طبیعی و بکر تبدیل شود.

کریمی نژاد اظهارکرد: این شهرستان در زمینه قالی بافی یکی از شهرستان های توانمند در این استان است که اعتقاد داریم با بالا رفتن یک دار قالی یک دار خودکشی کاهش می یابد.

فرماندار شهرستان لنده خاطر شان کرد: در زمینه کشاورزی با داشت زمین های مستعد کشاورزی در دشت بن، دشت آبلش، دشت ناصری، دشت کل سور می تواند به یکی از قطب های کشاورزی در این استان تبدیل شد.

وی اظهارکرد:فرهنگ زیربنایی ترین نهاد در جامعه است که باتوجه به توانمندی های شهروندان می توان با راه اندازی فضاهای فرهنگی و کلبه فرهنگ و هنر شاهد بارور نمودن سایر توانمندی های هنرمندان این شهرستان باشیم.

کریمی نژاد در ادامه میزان نرخ بیکاری در این شهرستان را 12 و67 درصدی بیان کرد که با اجرای طرح های اشتغالزایی می توان آن را به کمترین درصد ممکن رساند.

انتهای پیام

  

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس