پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

2. بهمن 1396 - 23:13
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: تعامل مسئولان با معتمدین باید در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نهادیه شود.

به گزارش خبرلنده، سردار یداله بوعلی در همایش کاهش آسیب های اجتماعی که با حضور معتمدین و بزرگان طوایف مختلف شهرستان لنده در محل حسینه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد، ضمن اشاره به نقش فعال معتمدین و بزرگان در رفع مشکلات گفت: سوابق تاریخی، فرهنگ کهن و غنی ما در حوزه زاگرس همراه با ولایت مداری و تدین مردم ما بهترین فرصت برای رفع کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: یکی از مهمترین شاخص های لرهای حوزه زاگرس بحث اتحاد همدلی و همزبانی آنان در همه مسائل است که یک سرمایه برای این مردم است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: نباید پیشینه تاریخی و مذهبی ما را با فرهنگ غرب زده مقایسه کرد چرا که این قیاس، قیاسی غلط است.

وی تاکیدکرد: قوم لر در طول تاریخ در دفاع از دین و ثبات در دین همیشه پیشگام بوده  و خواهند بود و این را در عمل در برهه های مختلف تاریخی به اثبات رساندند.

سرداربوعلی اظهارکرد: همه اقتدار، عزت و عظمت سپاه پاسداران بر پایه حضور و حمایت مردم است و اگر این حمایت مردمی نباشد هیچ کدام از این ادوات و تجهیزات نمی تواند موثر باشد چرا که اساس ما حمایت و پشتوانه مردمی است.

 فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد اظهارکرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه درمقابل همه دنیا و همه ابرقدرت ها و آنانی که ادعای اسلامی می کنند ولی ترسو هستند با قدرت ایستاده است به خاطر همین حضور و پشتوانه مردمی است.

وی تاکیدکرد: اگر بزرگان طوایف مختلف به باورها و سنت ها و داشته های خود توجه نداشته باشد و کم کم آنان را از ما بگیرند نمی توانیم دفاع کنیم چرا که دیگر ارزش و هویتی نداریم که بتوانیم از آن دفاع کنیم.

سردار بوعلی اظهارکرد: وقتی نسبت به مسائل دینی، اجتماعی، شخصی و سایر مسائل بی توجه شدیم نمی توانیم برای جامعه موثر باشیم پس باید از داشته های خود بیشتر مراقبت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: حضور موثر بزرگان، مردم و ریش سفیدان در حوزه های مختلف باعث یک وفاق و همدلی خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس