آخرین اخبار

پربازدیدها

5. بهمن 1396 - 14:11
پنج شنبه با شهدا ,خبرلنده ,شهیدخسرو تقی زاده ,اخبارلنده ,روستای عروه ,شهرستان لنده,شلمچه
پنچ شنبه باشهدای شهرستان لنده:
روایت زندگی شهید 15ساله لنده ای+تصاویر
پنج شنبه هر هفته فرصتی است تا یادی کنیم از شهدای که امنیت و آرامش امروزمان مرهون ایثار و مجاهدت آنان است.

به گزارش خبرلنده، یقیناً معرفی شهدای هر شهرستان می‌تواند زمینه رشد همدلی و هم‌زبانی برای تعمیم باورها و اعتقادات فرهنگی جامعه با استفاده از سیره و وصایای شهدا به‌عنوان بهترین الگو به جامعه معرفی کرد.

 

در همین راستای معرفی شهدای والامقام شهرستان لنده یکی از کارهای ارزشمندی است که در جهت پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهدای هشت سال دفاع مقدس به جامعه معرفی کرد که این بار به معرفی زندگی نامه شهید خسرو تقی زاده خواهیم پرداخت:

 شهید خسرو تقی زاده در سال 1350در خانواده‌ای مؤمن و متدین در روستای محروم عروه از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده دیده به جهان گشود، شهید از همان دوران کودکی به خانواده خود در حوزه های مختلف کمک می کرد.

 

این شهید والامقام از سن هفت سالگی به عشق تحصیل وارد دبستان شد و تا دوران راهنمایی مشغول تحصیل شده بود که با شروع جنگ تحمیلی و همنوا با سایر رزمندگان  و جمعی از اهالی روستا چندین مرحله در عملیات های مختلف شرکت کرد و در دفاع از ایران اسلامی راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

شهید خسرو تقی زاده با شروع جنگ تحمیلی و پس از چندین مرحله حضور فعال در مناطق مختلف عملیاتی سرانجام در تاریخ 21 دی ماه 1365 در منطقه عملیاتی شلمچه خوزستان همانند سایر همرزمان شهیدش باردیگر درخت تونمند ایران اسلامی را با خون خویش آبیاری کردند تا امروز ما طعم شیرین امنیت را بچشم.

 

سال های سال است که مزار شهید خسرو تقی زاده و عادل آزاده در دور افتاده ترین روستای شهرستان لنده آرامیده اند و هیچ گونه ساماندهی در این سال ها نشده است.

 

« روانش غریق رحمت دائمی خداوند باد»

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس