آخرین اخبار

پربازدیدها

8. بهمن 1396 - 21:41
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در میان زنان استان سرطان پستان با 66 مورد و در میان مردان سرطان پوست با 62مورد شایع ترین سرطان ها بوده است.

به گزارش خبرلنده به نقل از ایل بانو، اورنگ ایلامی، با اشاره گسترش انواع سرطان ها در جهان گفت: در دنیا هر ساله بیش از چهار میلیون نفر به علت سرطان جان خود را از دست می دهند شیوع و مرگ و میر در اثر سرطان در کشور در حال افزایش است.

وی افزود: در سال 93تعداد 100هزار نفر در کشور به علت انواع سرطان جان خود را از دست دادند و پیش بینی می شود که تا سال1409این تعداد به 155هزار نفر برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: درمان سرطان  هزینه های  بسیار زیادی را به دنبال دارد و 19درصد بیشتر از بیماری های قلبی و عروقی هزینه دارد در کشور نیر هزینه های بسیار سنگینی دارد به گونه ای که در یک سال تنها یک داروی سرطان بیش از 100میلیارد تومان هزینه را به دنبال داشت و این درحالی است که کل بودجه عمرانی استان 100میلیارد تومان است.

وی تاکیدکرد:  80درصد سرطان ها در کشورهای با درامد پایین رخ می دهد 50درصد از سرطان ها قابل پیشگیری است و سرطان معده رتبه 5 مرگ و میر در کشور است اولین مورد نیز بیماری های قلبی و عروقی است.

ایلامی اظهارکرد: کل مرگ و میرهای سال 93 در استان 2هزار و 388مورد بوده است که 223مورد به علت سرطان رخ داده است یعنی 10درصد مرگ و میرهای استان به علت سرطان بوده است بیشتر سرطان ها در گروه های سنی میان سال و کهن سال رخ  داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه گفت: در میان زنان استان سرطان پستان با 66 مورد و در میان مردان سرطان پوست با 62مورد شایع ترین سرطان ها بوده است و به نسبت شهرستان ها نیز بیشترین سرطان هایی شناسایی شده در سال 93 در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بوده است.

 

وی به میزان امید به زندگی در میان زنان و مردان استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امید به زندگی در استان مطلوب است از جهتی مصرف حامل های انرژی در استان نیز بسیار بالاست به گونه ای که در برخی از موراد از نرم کشوری نیز بسیار بالاتری هستیم.

 

ایلامی تصریح کرد: شایع ترین سرطان ها در میان مردان معده، پوست، پروستات و ریه و در میان زنان نیز پستان، تیروئید و پوست است که موارد مختلف در ایجاد این سرطان ها تاثیر گذار هستند ریزگردها نیز که به صورت معلق در هوا وجود دارند ریسک حملات قلبی و مغزی را به شدت افزیش می دهد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس