آخرین اخبار

24. بهمن 1396 - 8:30
انقلاب اسلامی در طول چهار دهه خود با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده است که در حوزه کشاورزی شاهد دستاوردهای بزرگی در بخش کشاورزی، دامداری، دامپروری، آبزیان، باغات و مکانیزاسیون و هزاران طرح دیگر در طول این سال ها بوده ایم.

به گزارش خبرلنده، سی نهمین طلیعه پیروزی انقلاب اسلامی در حالی وارد 40سالگی خود می شود که خدمات ارزشمند و دستاوردهای بی نظیر آن در طول این چهار دهه بر هیچ کس پوشیده نیست.

به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد تحولات عظیمی در حوزه های مختلف به خصوص کشاورزی و دامداری و ادوات کشاورزی همراه با پیشرفت های غیرقابل باور در حوزه مباحث علمی کشاورزی هستیم که رشد و خودکفایی در بیشتر این حوزه ها باعث شده است تا علوم و نبوغ متفکران جوان ایرانی نیز به کشورهای مطرح دنیا نیز صادر شود.

 

 

جهاد کشاورزی در طول سال های گذشته در سطح شهرستان لنده با استعداد سنجی صورت گرفته در حوزه های کشاورزی، باغات، دامداری و دامپروری، آبزیان، زنبور عسل و گیاهان داروئی با همکاری و همراهی برخی ادارات توانسته است اقدامات قابل تحسینی در حوزه های مختلف به شهروندان ارائه نماید.

 

 

با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته در حوزه های کشاورزی و دامداری و دامپروری این شهرستان قبلیت های فراوانی دارد که مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان لنده در دهه فجر امسال با افتتاح طرح های کشاورزی و دامداری و دامپروری گام های بلندی در جهت رفع نیاز های مردم شهرستان و استان و به تبع آن برای صادرات و تامین نیاز سایر شهرستان های کشور برداشته است که در دهه فجر امسال شاهد افتتاح این طرح ها بوده ایم.

 

 

یکی از این طرح، طرح های صنعتی پرواربندی 500راسی بره است که علاوه بر اشتغال تعداد زیادی از جوانان ما به طور مستقیم باعث تامین نیاز گوشتی شهرستان و شهرستان های کشور و حوزه خلیج فارس خواهد شد که یکی از این طرح ها به نمایندگی از این طرح ها افتتاح شد و مابقی نیز در حال اجرا هستند.

 

 

طرح 32هکتاری آبیاری تحت فشار روستای ایدنک، طرح آبیاری 500هکتاری روستای دشت بن، طرح آبیاری300هکتاری دشت کل سور از جمله طرح های هستند که می توانند تحولات عظیمی در حوزه کشاورزی در این شهرستان ایجاد کنند.

 

 

طرح 32هکتاری آبیاری روستای ایدنک با حضور مسئولان استانی در روزهای ابتدایی دهه فجر در حالی افتتاح شد که بیش از 20نفر را به طور مستقیم و 20نفر را به طور غیر مستقیم اشتغالزایی و حجم قابل قبولی بر میزان افزایش محصولات کشاورزی در این شهرستان افزوده است.

جهاد کشاورزی شهرستان لنده در این سال ها با همکاری بسیج سازندگی اقدام به برگزاری دوره های مختلف زنبورداری، دامداری، دامپروری، تعمیرتراکتور، گیاهان داروئی، پرورس مرغ بومی و طرح های آموزشی دیگر نموده است که موفقیت های بزرگی نیز برای فراگیران و شرکت کنندگان در این دوره ها شده است.

به هرحال سی و نهمین طلیعه پیروزی در کشور در حالی وارد چهلمین سال می شود که طرح های تحول آفرینی در دولت های مختلف از ابتدای انقلاب تا کنون در ایران اسلامی صورت گرفته است که شهرستان لنده در حوزه جهاد کشاورزی نیز از این موهبت چندان بی نصیب نبوده است.

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس