پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

3. اسفند 1396 - 10:57
در پی حادثه سقوط هواپیمای مسافر بری تهران به یاسوج صورت گرفت:
نامه یک شهروند لنده ای به رئیس سازمان صداوسیما
یکی از شهروندان لنده ای با ارسال نامه ای به رئیس صداوسیما وی را به بازنگری در حادثه سقوط هواپیمای مسافر بری تهران –یاسوج و کوتاهی شبکه های سراسری صداوسیما و تبعض آشکار در آن رسانه دعوت کرد.

به گزارش خبرلنده، احمد علی کریمی زاده از شهروندان شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد با ارسال نامه ای به ریاست سازمان صداوسیما وی را به بازنگری در حادثه سقوط هواپیمای مسافر بری تهران –یاسوج و کوتاهی شبکه های سراسری صداوسیما و تبعض آشکار در آن رسانه دعوت کرد.

 

متن این نامه به شرح زیر می باشد:

 

 

جناب آقای علی عسکری ریاست صداوسیمای ایران

 سلام علیکم

 کشته شدگان پلاسکو. غائله دراویش وکشتی سانچی جمعا 60نفر نشد ولی کشته شدگان ما 66نفربودند که در اوج مظلومیت در برف های کوه دنا در بدترین شرایط جان دادند اگر آنان در آتش سوختند اینان در یخ منجمد شدند بماند که چرا حتی عزای عمومی داده نشد؟

 شما چرا اینگونه بی تفاوت بودید مدیر رسانه ملی؟عادت کردیم به این کم توجهی ها .ولی عده ای می خواهند لرها را تحقیر کنند و تحویل نگیرند تا بلکه معاند نظام شوند ولی شما که همواره انقلابی  هستید چرا همسو با تفکر آنان گام بر می دارید.این را همه بدانند هرگز چنین نخواهد شد چون ما شاید سفره هایمان فقیرانه باشد.

شاید کمترین توجه به ما می شود ولی تاریخ ایران از یاد نمی برد که هرگز هیچ لری با قومیت لر بودن در مقابل حکومت ایران بر نخواست ولی پیشانی همه تحولات مردمی و همراه همه ایران همدل و یکصدا بودند از تخت جمشید و زندیه تا مشروطه و جنگ تحمیلی بوده و سینه سپر کرده و دلیر در عزت برای میهن حرکت کرده اند .

ما لرها هرگز آب در آسیاب دشمن نریختیم و نخواهیم ریخت، چون ریشه ایران ماییم، نه داعیه جدایی طلبی داریم نه با دشمن دست دوستی داده ایم بلکه تاریخمان را که پراست از افتخار می نگریم و پاسدارش هستیم.

از کاسی تا عیلامی تا خاورمیانه اول تا شکست اسکندر تا حکومت مردم سالار زندیه همه را ما مالکیم، دلیل سکوتمان  همین است وگرنه آن دو مجری حتاک به قومم را وآن برنامه تلوزیونی فارس و راهزن خطاب کردن لرها توسط ج. ج را بی جواب نمی گذاشتیم.

ماهم می توانیم مثل دیگر اقوام هشتک بزنیم. راهپیمایی کنیم و... ولی می گوییم جواب نادانان خاموشی است، ریشه و اصالتمان اجازه نمی دهد تا یاوه گویی های انسانهای کم مقدار را پاسخ دهیم.

ولی اینکه از رسانه ملی تبعیض ببینیم دلمان را درد می آورد. راستی شما بگویید چرا اینقدر برای کشته شدگان سانحه هواپیمایی تهران یاسوج  همه سکوت کردند؟

 کدامین مراسم دعا و فاتحه در کشور و دیگر استانها برگزار کردند؟ علیرغم اینها ما لرهای پاک و صدیق همه ایران را برادر و خواهر می دانیم و برای کشته های پلاسکو و کشتی سانچی و کشته های زلزله کرمانشاه شهرهایمان را سیاهپوش و شمع ها روشن کردیم و دعاها خواندیم و لباس مشکی پوشیدیم، مراسمات عزاداری برگزار کردیم ، پرو فایلهایمان ،گروه هایمان در فضای مجازی را مشکی کردیم .

با تمام نداری هایمان هرآنچه داشتیم را به زلزله زدگان اهدا کردیم و خود نیز جهادگری کردیم تا آنجا را بسازیم و مردمانش را سرپناه دهیم .

اما نه تنها جواب خوبی هایمان را ندیدیم شما و سازمانتان نیز از ساخت یک کلیپ، نماهنگ و برنامه تولیدی از تلویزیون دریغ کردید و جای تعجب است چطور اجازه دادید در خبرها گفته شود.

آیا یک ویژه برنامه در غم هم استانی هایم در کهگیلویه و بویراحمد ساختن نشان از بی سلیقگری و حس لر ستیزی شما و همکارانتان نیست؟.

فقط می توانم بگویم جناب آقای علی عسکری ریاست صداوسیما متاسفم برایتان که سلیقه گستری شما دل مردمانمان را به درد آورد، توکه مسئولیتت را مدیون شهادت و جانبازی های قومم هستی نگاهی به تحولات تاریخی ات و آمار شهدا و دانشمندان و چهره های برجسته اش بینداز شاید عمق گلایه مندیمان را درک کنید که بعید می دانم.

حتی به خودتان و هکمارانتان اجازه ندادین در گوشه تلویزیونتان که شده جولانگاه خودی های مرکز نشین و پفک و چیپس حتی برای 66کشته از استانم و مهمانانشان که در هواپیمای هزار بار تعمیر شده بودند خط سیاهی هم به نشانه دردمندی بگذارید.

راستی اصالت شما از کدام تبار است ؟ ایل تبارتان مقابل نظام هم مثل ما وفادار به خاک وطن بودند؟ و اکنون هم هستند؟ مثل ما پرچم کشور خود را ارج دارند و هرگز داعیه جدایی نداشتند؟

پس بدان ایران فقط تهران نیست.فقط ایل تبار شما و وعده ای خاص نیست. بدان که آسایشتان را ما تامین کردیم .حرمت نگهدار رئیس صداوسیما و تبعیض کافی است.                           

 

احمدعلی کریمی زاده-شهرستان لنده

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس