آخرین اخبار

4. اسفند 1396 - 15:58
امام جمعه شهرستان لنده گفت: باید از عملکرد خوب نیروهای امدادی و شبکه دنا که قاب تلویزیون خود را از لحظه حادثه تا پایان عملیات جستجو به طور زنده به تصویر کشیدند قدردانی می شود.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده، ضمن اشاره به حادثه غمبار سقوط هواپیمای مسافر بری تهران –یاسوج اظهارکرد: بدون شک این حادثه یکی از حوادث تلخ کشور بود که منجر به جان باختن تعداد66نفر از هموطنان ما شده است.
وی افزود: این حادثه با عث داغدار نمودن همه ملت ایران به خصوص مردم شریف استان کهگیلویه وبویراحمد شده است که همدردی مردم همه استان با خانواده های داغدار نمونه ای روشن از همدلی و همزبانی این مردم در روزهای سخت است.
امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: باید از حضور به موقع عوامل امدادی، سپاه، بسیج، ارتش، جمعیت هلال احمر و همه ادارات و نهادهای که در این عملیات جستجو حضوری فعال داشتند باید به طور ویژه قدردانی کرد هر چند وضعیت جوی و شرایط آب وهوایی امکان ادامه جستجو را به نیروهای امدادی نداده است ولی تلاش ها همچنان ادامه دارد.
وی تاکیدکرد: از صداوسیمای مرکز استان که در این چند روز سنگ تمام گذاشت باید قدردانی کنیم به خصوص از مدیرکل این مجموعه پرتلاش که در بدترین شرایط به طور زنده اقدام به پوشش این حادثه داشتند باید تشکر کنیم.
الهی نیا اظهارکرد: آنچه باید از این حادثه عبرت بگیریم جلوگیری از تکرار چنین حوادث تلخی است که باعث داغدار نمودن خانواده ها و جامعه شده است و لذا مسئولان و متولیان امر باید در خصوص این حادثه و علل و عوامل آن باید نظارت و بررسی های گسترده شود و همه این چیستی ها و چرایی ها باید به طور شفاف برای مردم بیان شوند.
خطیب جمعه لنده تصریح کرد: حیف است خدمت به این مردم را با پول، پست، مقام و خط و باند بازی عوض کرد، بیکاری جوانان، تبعبض، بی عدالتی و مغفول ماندن وعده ها برای مردم واقعا سنگین است.
وی در ادامه گفت: مردم ما با جان و دل از ارزش ها و انقلاب خویش دفاع می کنند و دوستدار این نظام و انقلاب و رهبری هستند.
الهی نیا در ادامه تاکیدکرد: یکی از اهداف والای انقلاب اسلامی که برپایه آموزه های دینی نیز بنا شده است و قوانین آن نیز برگرفته از سنت پیامبر(ص) است با طاغوت و تفکر طاغوتی همواره مخالف است.
مسئول شورای هماهنگی تبلغات اسلامی شهرستان لنده گفت: تجمل گرایی، اشرافیگری، سهم خواهی، زیاده طلبی اگر در جامعه رواج پیدا کند جامعه دچار مشکلات اساسی خواهد شد که مقام معظم رهبری بارها و بارها در خصوص پرهیز از این موارد تاکید داشتند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان یکی از خطرات اصلی که این انقلاب را تهدید می کند ارتجاع از انقلاب و اهداف و اصول آن است.
الهی نیا تاکیدکرد: اگر انقلاب به آفاتی چون اشرافیگری دل سپردن به طبقات مرفه و زیاده خواهی بجای توجه به اقشار ضعیف، دل بستن به خارجی ها به جای تکیه به توان داخلی صورت گیرد یعنی حرکت در مسیر ارتجاع دچار شده است.
وی تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر حفظ انقلاب و تکیه بر توان داخلی و نیافتادن در دام وابستگی خارجی از مهمترین مباحثی بود که در این دیدار مطرح شد.
الهی نیا در ادامه گفت: هشتم اسفند سالروز امورتربیتی و تربیت اسلامی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تدبیر شهیدان رجایی و باهنر هاد امورتربیتی در آموزش و پرورش با ساختار انقلابی و اسلامی بنا نهاده شده است.
وی تاکیدکرد: حفظ و حراست از دستاورد های انقلاب و اسلام و تربیبت صحیح اسلامی از مهمترین وظایف مربیان امور تربیتی و پرورشی است.
مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: اگر تهذیب در کار نباشد علم و توحید هم به درد نمی خورد با این اوصاف در سال ها گذشته زمزمه پذیرش سند2030را در جامعه شنیدیم که مخالف صریح قانون اساسی و دین و شرع مقدس ما است.
وی تاکیدکرد: در خصوص حوادث اخیر تهران که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای زحمت کش نیروی انتظامی و بسیج شده است این اقدامات را محکوم و خواستار برخورد قاطع با مخلان نظم و امنیت در کشور هستیم.
خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده، با قدردانی از زحمات شبکه بهداشت و درمان و هفته سلامت گفت: مشاوره و کنترل و چک کردن و خود مراقبتی و ورزش پیاده روی از موضوعاتی است که باید در دستورکار همه خانواده ها قرارگیرد.
الهی نیا اظهارکرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که حقیقتاً خانواده ها را نگران کرده است بحث شرط بندی در فوتبال است که لازم است خانواده ها بیشتر مراقب باشند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تاکیدکرد: در خصوص خرده فرهنگ های غلط نیز باید بزرگان، معتمدین و ریش سفیدان محلی باید سعی کنند این رسومات غلط را کم کم از بین مردم حذف کنند.

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس