پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

10. اسفند 1396 - 19:30
فرماندار شهرستان لنده گفت: بی اعتمادی به بانک ها بر روی ویندوز مردم نصب شده است و برخی ها تسهیلات کلان بدون وثیقه می گیرند و مردم عادی با هزاران مشقت تا یک وام بگیرند.

به گزارش خبرلنده، دارا کریمی نژاد در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان لنده ضمن اشاره به موانع سد راه تولید و اشتغال گفت: بانک ها یکی از موانع اصلی سد راه تولید و اشتغال هستند چرا که با سخت گیری ها خود عامل این خودتحریمی هستند.

وی افزود: یک عده ژن خوب بدون داشتن هرگونه وثیقه تسهیلات کلان می گیرند و مجریان طرح های تولیدی و اشتغالزایی هیچ جوابی از بانک ها برای دریافت تسهیلات نمی گیرند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: یکی دیگر از چالش های مهم و اساسی در تاخیر در اجرای طرح های مختلف تاخیر در جواب دهی به استعلامات از ادارات مرتبط با طرح های تولیدی و اشتغالزایی است.

وی تاکیدکرد: هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص وضعیت بیکاری، وضعیت سطح تحصیلات،کشاورزی و صنایع به طور دقیق نداریم که این خود یک نقیصه است چرا که تا زمانی که آمار درستی از داده ها نداشته باشیم نمی توانیم تحلیل مناسبی از وضعیت کلی شهرستان داشته باشیم.

کریمی نژاد اظهارکرد: بخشداران و همه مسئولان باید نسبت به ارزیابی دقیق از وضعیت کلی روستاها اعم از اشتغال، افراد بیکار، فارغ التحصیلان و همه اطلاعات کلی روستاها اقدام کنند تا بتوانیم با یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند به پیشرفت فراگیر نزدیک تر شویم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: اجرای طرح پایلوت اقتصاد مقاومتی در لنده و با گروه بندی روستاها و با تشکیل صندوق تعاونی به همراه خرید تظمینی می تواند راهگشای مشکلات تولیدی و اشتغال در این شهرستان خواهد بود.

وی تصریح کرد: فرش بافت شهرستان لنده را که هنر بی بدیل زنان این خطه است را در اینجا 10تا20میلیون تومان می گیرند و در تهران 100 میلیون تومان و در کشورهای اورپایی به بیش از 200میلیون تومان به فروش می رسانند و این در حالی است که هیچ کدام بیمه تامین اجتماعی نیستند.

کریمی نژاد اظهارکرد: می توانیم از ظرفیت طرح های پیشرفت و توسعه شهرستان قلعه گنج در جهت پیشرفت استان های زاگرس نشین قدم برداشت.

مسئول کارگروه اشتغال لنده گفت: بیشتر مشاغل موجود درآینده منسوخ خواهند شد و کم کم باید در این شهرستان باید از ظرفیت گیاهان دارویی استفاده کنیم که هم به محیط زیست کمک می کند و هم باعث اشتغال و تولید می شود.

کریمی نژاد اظهارکرد: وجود بیش از چهارهزارو500کلنی زنبور عسل و کیفیت و مرغوبیت عسل ای شهرستان بهترین بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است.

وی خاطر نشان کرد: نیازمند همت و تکان مدیریتی هستیم که با برنامه ریزی خوب می توان به اهداف عالی آن رسید.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس