پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. اسفند 1396 - 15:01
طعم شیرین انقلاب اسلامی زبان مشهدی فتحعلی احمدی:
شکرگذار نعمت های بیکران انقلاب هستیم/قدردانی از کمیته امدادامام خمینی(ره) بابت ساخت مسکن+تصاویر
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
پیروزی انقلاب اسلامی باعث خرسندی و خوشحالی اقشار مختلف مردم ایران به خصوص محرومین و نیازمندان شده است.

به گزارش خبرلنده، انقلاب اسلامی هدیه ای الهی از جناب خداوند برای ملتی بود که سال ها سال زیر بار ظلم و ستم شاهانی بودند که بیشتر به فکر اقشار مرفه و بی درد جامعه بودند تا مردمانی فقیر و محروم در روستاها که آثار و عمق این محرومیت ها علی رغم تلاش مسئولان نظام انقلاب اسلامی هنوز هم جبران این همه محرومیت ها واقعا سخت است.

 

 

14 اسفند سال 1357 و تنها پس از 22روز از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) فرمان تشکیل نهاد مقدسی همچون کمیته امداد را صادر کرد که هدف اصلی از تشکیل این نهاد ارائه خدمات متنوع و حمایتی به اقشار محروم و نیازمند به خصوص ایتام و زنان بی سرپرست بود.

 

 

با شروع به کار کمیته امداد امام خمینی(ره) دامنه فعالیت های کمیته امداد در چندین بخش مهم شکل گیری و برنامه ریری شد که رفع نیازهای اولیه از جمله مسکن، معیشت، خوداشتغالی و توانمند سازی و ارائه خدمات مشاوره ای و حمایت های آموزشی و تحصیلی از دانش آموزان و دانشجویان از دیگر شاخص های کاری آنان به شمار می رود که اگر نگاهی کوتاه به این مباحث بیاندازیم شاهد ارائه بهترین خدمات به مددجویان این نهاد هستیم.

 

 

مسکن به عنوان یکی از شاخصه های مهم و برنامه های پیش روی کمیته امداد در این چند سال گذشته است که موفقیت های خوبی در این سال ها در جهت ساخت مسکن نصیب مددجویان مستحق و نیازمند شد.

 

 

از این رو امروز و به مناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) یک باب منزل مسکونی در روستای تراب از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده با حضور مسئولان شهرستان لنده افتتاح و به بهره برداری رسید که با تکمیل این منزل مسکونی دغدغه مشهدی فتحعلی احمدی پس از 87سال برآورده شد.

 

 

مشهدی فتحعلی احمدی با قدردانی از حمایت کمیته امدادامام خمینی(ره) شهرستان لنده گفت: باید از همه مسئولان به خصوص مسئولان کمیته امداد که در سال ها حمایت های خوبی از ما داشتند به خصوص ساخت مسکن به طور ویژه قدردانی می کنیم.

وی افزود: این انقلاب مرهون خون شهیدان و تلاش مضاعف مسئولانی است که با تلاش خود در حال ساختن و آباد کردن آن هستند.

این پیرمرد روستایی تصریح کرد: هرچه داریم متعلق به انقلاب اسلامی است و خوب به یاد داریم و سختی ها که در زمان شاه کشیده ایم و به طوری که در بهبوهه انقلاب در بهبهان کارگری می کردیم  که طعم انقلاب را بعد از پیروزی آن به خوبی چشیده ایم.

 

 

وی اظهارکرد: همواره شاکر انقلاب، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستیم چرا که نور امید را در دلهای ما زنده کرد و ما را با قرآن و اسلام آشنا کردند.

 

 

احمدی اظهارکرد: سه پسر و چهار دختر حاصل 87سال زندگی با همسرم است که شاکرم که امروز در سرپناهی امن و مطمئن به همت کمیته امداد و فرزندان زندگی می کنیم و شکر گذاریم.

بدون شک طعم شیرین و معنی و مفهوم این انقلاب را افرادی در مناطق محروم زندگی می کنن بهتر می فهمند تا مرفهین بی دردی که هرگز مهتاج نان شب خود نیستند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس