پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. اسفند 1396 - 16:14
رئیس و کارمندان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده به مناسبت این هفته با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش خبرلنده، امروز و به مناسبت هفته گرامیداشت منابع طبیعی و آبخیزداری ، رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده با حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه این شهرستان دیدار و گزارشی از روند فعالیت های یک ساله این اداره را ارائه کردند.

 

 

در این دیدار ذبیح الله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد یک ساله این اداره گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که در طول یکسال گذشته  بحث فرهنگ سازی در مدارس و روستاهای مختلف شهرستان بوده است که نقش مهمی در کاهش میزان خسارت در طبیعت و منابع ملی داشته است.

وی افزود: بخشی از فعالیت های این اداره در راستای حفظ حقوق بیت المال بوده است که پرونده های زیادی با همکاری مراجع محترم قضایی تشکیل و منتج به صدور رای و محکومیت سودجویان شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: به منظور استیفای حقوق بیت المال و دفاع قاطع از انفال بیش از30هکتار از اراضی ملی از دست متصرفین به نفع دولت بازگردانیده شده است.

وی تاکیدکرد: یکی از دیگر از مهمترین اقداماتی که به منظور کاهش میزان خسارت به جنگل های شهرستان لنده در یکسال گذشته صورت گرفته است بحث توزیع و نصب بیش از ۴۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای بخش موگرمون بوده است.

محمدی اظهارکرد: در برخورد قاطع با سودجویان و قاچاقچان تلاش های زیادی در یکسال گذشته صورت گرفته است که مقادیر زیادی زغال، چوب و اره برقی و بنزینی کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: رهنمون های سازنده ائمه محترم جمعه، روحانیون و فرهنگیان می تواند در زمینه حفظ و حراست از انفال با فرهنگ سازی مثمرثمر واقع شود.

 

 

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه شهرستان لنده، با تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: حفظ و حراست از منابع طبیعی و جنگل ها یک وظیفه عمومی است.

وی افزود: تلاش های سازنده کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری در جهت حفظ و حراست از منابع ملی و مراتع و جنگل ها باعث مصون ماندن انفال از تعرض سودجویان خواهد شد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: بهار نشانه ای از قدرت خداوند است و همه باید در حفظ طبیعت که نشانه ای روشن از خلقت بی نظیرخداوند است تلاش کنیم و این نیازمند یک فرهنگ سازی عمومی است.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس