پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 8:39
فرماندار شهرستان لنده گفت: ما استانی غنی با معادن و نفت و گاز و پتروشیمی هستیم ولی مردمانی فقیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی داریم.

به گزارش خبرلنده، دارا کریمی نژاد در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده، ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی(ره) گفت: با گذشت بیش از چهاردهه از عمر انقلاب با این همه معادن و منابع نفتی و غیره آیا سزاوار است که هنوز مردم ما در فقر باشند.

وی افزود: نهادیعنی یک سیستم برای کاهش برنامه و ایجاد فرصت های مختلف برای کاهش و بهبود وضعیت یک سیستم.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: باید خوب در خود بنگریم که آیا ما توزیع فقر کردیم یا امکانات و فرصت ها در اختیار را تبدیل به فرصت های طلایی کردیم.

وی تاکیدکرد: کمیته امداد باید از فرصت های در اختیار خود  با تعامل سازنده در جهت رفع محرومیت ها قدم های تاثرگذار تری بردارد.

کریمی نژاد اظهارکرد: الینه شدن جامعه یا همان بیگانگی با کار باعث برخی از تزلزل ها در جامعه می شود که باید پرهیز از این امر مورد توجه جدی قرارگیرد.

فرماندار شهرستان لنده گفت: توجه به مباحث ورزشی، توسعه، رفاه کارکنان باید حتما مورد اریابی و توجه ویژه قرارگیرد تا کارکنان دچار روزمرگی نشوند.

وی خاطر نشان کرد: گاهی در جامعه برخی مسائل به یک باور عمومی تبدیل می شود و آنقدر گفتیم فقیریم که به یک باور برای مردم تبدیل شده است.

کریمی نژاد اظهارکرد: در خیابان ها به خوبی می توان شاهد فاصله های طبقاطی چندین برابر باشیم که باید خوب نگاه کنیم و باید در زمینه به سمت توانمندسازی افراد حرکت کنیم.

رئیس شورای اداری شهرستان لنده گفت: تا طبقه پایین به حقوق اولیه خود نرسند نمی توانیم به سطح ی از درآمد برسیم که مطلوب واقع گردد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تمام افرادی در که خطیر خط فقر هستند در همه کشورها از یکسری حقوق اولیه برخوردارهستند.

کریمی نژاد اظهارکرد: استان ما بالقوه غنی ولی بالفعل غیراستغنا است و شهرستان لنده یکی از شهرستان های غنی در استان است ولی بالفعل کاملا غیراستغنا هستیم.

وی تاکیدکرد: در بحث صنایع دستی، دامداری، کشاورزی و سایرمسائل می توانیم مردم  را توانمند کنیم باید مردم را به سطحی از روشنفکری برسانیم تا مردم به فکر توانمندسازی پیش بروند.

فرماندار شهرستان لنده گفت: قبلا طبع غنی افراد جامعه در گذشته چنان بالا بود که هرگز به دنبال رایزنی و روزنی برای کمک دیگران به خصوص از نهادهای حمایتی نمی رفتند.

وی تاکیدکرد: یکی از اشتباهات فاحش ما کشانیدن مردم به سمت کمیته امداد بود ولی به سمت توانمند سازی آنان را سوق ندادیم و همین نیز باعث افزایش درماندگی بیش از پیش مردم شده است.

کریمی نژاد گفت: برنامه های اشتغالزایی، توانمندسازی، خودکفایی و خود اتکایی یکی از نیازهای اساسی برای احاد جامعه است که در یک زمان بندی خاص باید به دنبال رفع مشکلات مردم باشیم.

وی تاکیدکرد: طرح پایلوت اقتصادی بخش زیادی از حجم بار کمیته امداد را کم خواهد کرد که لازمه آن همکاری نهادها و ادارات برای تسهیل این طرح در شهرستان است.

فرماندار شهرستان لنده گریزی هم به ژن های خوب زد وگفت: بخش زیادی از معوقات بانک ها ناشی از همان ژن های خوب است که به کل جامعه تسری پیدا می کند.

وی خطاب به کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده گفت: نباید به لباس و وضعیت فقر جامعه هدف خودتان نگاه کنید بلکه به عزت نفس و شخصیت وجودی افراد محروم نگاه کنیم و با تکریم آنان را هدایت کنیم.

کریمی نژاد در پایان عملکرد خوب کمیته امداد شهرستان لنده در زمینه مسکن، اشتغال و سایر مباحث را قابل تحسین خواند و از تلاش های این مجموعه قدردانی کرد.

انتهای پیام

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://t.me/joinchat/AAAAAEGMzGypJ0js3R6rKg
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس