پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

19. فروردين 1397 - 10:20
عضو شورای عالی کهگیلویه وبویراحمد در انتقاد به عملکرد برخی از مسئولان گفت: برخی مدیران شهرستان، پیراهن عثمان بر سر نیزه می کنند و بهانه مختلف برای از زیربار مسئولیت ها شانه خالی می کنند.

به گزارش خبرلنده، عطب اله آهنین جان ضمن اشاره به نقش و جایگاه شوراهای اسلامی گفت: شوراها به هیچ وجه ممکن رقیب مسئولان نبوده و نخواهند بلکه در بسیار از موارد بهترین یار و یاور مسئولان برای رسیدن به پیشرفت و عمران توسعه شهر و شهرستان ها هستند.

 

وی افزود: شوراها و دهیاران پیش قراولان خدمت بی منت در روستاها هستند که لازم است مسئولان قدردان زحمات این قشر زحمت کش باشند.

 

عضو شورای عالی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: یکی از ویژگی های مهم در ابتدای هرسال تغییر در روش ها و رفتارها و تغییر در احوالات انسان در ابتدای سال با تلاوت دعای تحویل سال است.

 

وی تاکیدکرد: شوراها پارلمان های کوچک شهری و روستای هستند که از اندیشه های رفتاری و گفتاری مردم سرچشمه گرفتند و آنان نیز برابر قانون وظیفه دارند پیگیر مشکلات مردم باشند.

 

آهنین جان اظهارکرد:  شاید شوراها نتوانستند ۱۰۰درصد پیگیر مطالبات و خواسته های مردم باشند ولی موفقیت های زیادی هم داشتند چرا که سطح مطالبه گری شوراها امروز به بالاترین سطح ممکن رسیده است.

 

عضو شورای عالی کهگیلویه وبویراحمد گفت: عدم توجه متولیان حکومتی به نقش و جایگاه شوراها باعث شده است تا برخی ها اظهاردارند که شوراها سدراه پیگیری مشکلات مسئولان هستند ولی در عمل که نگاه می کنی شوراها بال و پر ادارات برای پیگیری مطالبات مردم هستند.

 

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: هزینه ها و فشارهای روحی و روانی برگرده مردم جهت انتخاب تک تک اعضای شوراهای اسلامی وارد می شود ولی مسئولان چندان به همکاری با شوراها اهمیت نمی دهند.

 

آهنین جان تاکیدکرد:  نوع نگاه مسئولان یکی ازروستای استان چندان جالب است که انسان لذت می برد ولی متاسفانه در سایر شهرستان های استان روحیه همکاری و کارگروهی با شوراها چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

 

این عضو شورای اسلامی شهرلنده گفت: مطالبه گری ما چندان جالب نیست چرا که آمایش سرزمینی درستی در سطح روستاها و شهرها وجود ندارد که این ضعف به خودمان برمی گردد .

 

آهنین جان خاطر نشان کرد: زبان ما و رویکرد ما باید به سمت مطالبه گری و اولویت بندی در حوزه های مختلف باشد تا شاخص های اصلی یک روستا حل شود و برای این شاخص ها باید مستندات کاملی از وضعیت موجود داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: شوراهای بخش و شهرستان موظف هستند مکاتبات شوراها را بررسی و از مسئولان مطالبه گری داشته باشند.

 

آهنین جان خطاب به شوراها گفت: متاسفانه شوراهای ما به روزمرگی افتاده اند و باید پاسخگوی نیازهای مردم باشند و به مردم به صورت ماهیانه گزارش دهند.

 

عضو شورای عالی کهگیلویه وبویراحمد تاکیدکرد: یکی از دلایل عدم توسعه شهرستان لنده عدم پیگیری مسئولان شهرستانی است که لازم است شوراها این خلا ها را با سفرهای مکرر به تهران جبران کند و نتیجه این پیگیری ها همین بحث ارتقای بخش به شهرستان است.

 

وی در ادامه گفت: سال۹۷سال تغییر در روستاهای شهرستان و استان است جالب است که بیش از ۹۷درصد روستاهای شهرستان کهگیلویه زیرسازی و آسفالت هستند ولی روستاهای شهرستان لنده هنوز ارتباط تلفنی ندارند تا چه برسد به جاده آسفالته.

 

آهنین جان تاکیدکرد: ۶۰روستای شهرستان لنده هنوز آسفالت ندارند ۷۵روستاها دسترسی به تلفن همراه و اینترنت دسترسی ندارند.

عضو شورای های استان گفت: باید از روش های مختلف برای مطالبه گری خود و مشکلات شهرستان لنده صورت گیرد تا شاهد بازخورد آنان در جامعه باشیم.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس