پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

19. فروردين 1397 - 20:33
فرماندار لنده با توجه به عدم استفاده مردم کهگیلویه بزرگ از رودخانه‌های جاری خودش خواستار تخصیص 3 درصد حقابه پایین دست سد مارون از نمایندگان مجلس و استاندار کهگیلویه وبویراحمد شد.

به گزارش خبرلنده به نقل ازخبرگزاری فارس از کهگیلویه، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.

دارا کریمی‌نژاد در این جلسه حفاظت از منابع آب را حفاظت از حقوق مردم دانست و اظهار داشت: اینکه مدیران در جلسات با یک ارائه گزارش آمار و ارقامی را بیان می‌کنند وظیفه آن‌ها است، اما آیا این خدمت به مردم است؟ این به توسعه شهرستان‌ها کمکی می‌کند.

فرماندار لنده با بیان اینکه با کارهای خود به آب و طبیعت ظلم کردیم، گفت: آمدیم با کارهای کارشناسی آب را از مسیر اصلی خود جدا کردیم و با سدسازی و جدول کشی آن قدر آب را استفاده نمودیم که نتیجه آن را همگان شاهد هستیم.

وی از بی‌عدالتی نسبت به توزیع آب گلایه کرد و با توجه به برداشت آب مارون در پایین دست توسط شهرستان‌های همجوار گفت: تا زمانی که وضعیت به این منوال پیش رود بنده هیچ وقت بستر رودخانه ایدنک را به مردم نخواهم گفت.

کریمی‌نژاد عنوان کرد: همانگونه که نمایندگان مجلس 3 درصد سهم نفت را گرفتند، 3 درصد از حقابه مارون را بگیرند که مردم کهگیلویه از آن استفاده نمایند.

وی از بحران آب به عنوان یک ابرچالش نام برد و با توجه به عدم استفاده مردم کهگیلویه بزرگ از آب رودخانه‌های خودش گفت: اینکه در جلسات بگویم فلان کار را ساماندهی کردیم در شأن یک مدیر نیست.

فرماندار لنده تنش آبی کنونی را بحران برای کشور و فرصت برای کهگیلویه دانست و با بیان اینکه بعد از استان‌های شمالی، استان ما پر آب‌ترین استان کشور است، تصریح کرد: ما باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده نماییم و حقابه خود را از مارون بگیریم.

کریمی‌نژاد در توصیف وضعیت کنونی و بحران کم‌آبی به ذکر این مثال بسنده کرد: آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس