پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

6. مرداد 1397 - 18:32
فرماندار شهرستان لنده با اشاره به رشادت های رزمندگان هم استانی در حماسه پدخندق به خصوص سردار شهیدجانمحمدکریمی و نویدی تندیسی تحت عنوان یاقوت خندق در ورودی شهرلنده با همکاری بنیاد علوی نصب خواهدشد.

به گزارش خبرلنده، دارا کریمی نژاد در جسله کمیسیون فرهنگ و ایثار شهرستان لنده که با حضور فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج لنده، رئیس بنیاد شهید امورایثارگران،معاون شهردارلنده و عضو شورای اسلامی شهر لنده و مشاورامورایثارگران فرمانداری برگزارشد، با اشاره به نقش فرهنگ در تعالی جامعه گفت: فرهنگ زیربنایی ترین مبحث در هرجامعه است که باید به درستی تبیین شود.

وی افزود: اولین شهید شهرستان لنده شهید پوزان است که متاسفانه در این سالها هیچ اقدامی در جهت ساماندهی صورت نگرفته بود که باتلاش و پیگیری های لازم پس از سه دهه امسال ساماندهی شده است.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: یادمان شهدا بهترین مکان برای توسعه فرهنگی و مذهبی است و باید در حوزه مبلمان فرهنگی از فرهنگ ایثار و شهادت به درستی استفاده کرد.

وی تاکیدکرد: بچه های لنده و کهگیلویه در حماسه پدخندق عامل نجات بخش اعظمی از خوزستان بودند که باید این دلاوری و رشادت ها در تاریخ دفاع مقدس ماندگار و ثبت شود.

کریمی نژاد اظهارکرد: تاریخ و نسل جوان ما باید بداند که رزمندگان استان ما در حماسه پدخندق چه رشادت های خلق کردند و این باید به درستی به جامعه منتقل شود.

وی تاکیدکرد: امروز به برکت خون شهدا و ملت ایران هم از اراده پولادین و هم از لحاظ تجهیزات نظامی و دفاعی در بالاترین سطح آمادگی قرار داریم .

فرماندار شهرستان لنده با اشاره به رشادت های رزمندگان هم استانی در حماسه پدخندق به خصوص سردار شهیدجانمحمدکریمی و نویدی تندیسی تحت عنوان یاقوت خندق در ورودی شهرلنده با همکاری بنیاد علوی نصب خواهدشد.

وی گفت: حماسه پدخندق نماد استقامت و ماندگاری مردان مردی است که اگر حماسه آنان به گفته فرماندهان جنگ نبود به تبع خوزستان قطعاً سقوط می کرد.

کریمی نژاد اظهارکرد: یکی از کارهای بیهوده در برخی امورات جاریادارات و شهرداری ها نداشتن پیوست های فرهنگی در خصوص بیشتر مسائل است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس