پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

16. مرداد 1397 - 17:12
امام جمعه شهرستان لنده گفت:اصحاب رسانه همیشه در راستای انعکاس اخبار و خدمات نظام نقش جدی دارند و تلاش می کنند که صدا مردم باشند.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی وشهدای خبرنگار به نقش رسانه ها در جامعه اشاره کرد وگفت: اصحاب رسانه همیشه در راستای انعکاس اخبار و خدمات نظام نقش جدی دارند و تلاش می کنند که صدا مردم باشند.

و ی افزود: نکات ارزشمندی که خبرنگاران باید به آن توجه کنند همین صدای مردم بودن است که نباید وام دار شخص یا گروهی باشند و اگر خدای نکرده خبرنگاری وام دار جریان خاصی شد نمی توان واقعیت ها را به درستی بیان کنند.

 امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: اصحاب رسانه باید اهل مطالعه باشند و از وضعیت و خبرهای کشور باید اطلاع کافی داشته باشند و نسبت به اتفاقات کشور بی تفاوت نباشند ، مسئولان نیز نبایدگزینشی عمل کنند خبرنگاران نیز باید اصل بی طرفی را رعایت کنند.

وی تاکیدکرد: نسبت به اخبار باید حتما ابتدا یقین پیدا کنند بعد خبری را انعکاس دهند و اگر مطئن نیست باید به گمانه زنی اشاره کند و اعتبارش را قربانی نکند نباید اندیشه ها و نظرات شخصی خود را در خبر دخیل کند.

محمودی اصل اظهارکرد: رسانه باید بلندگوی مشکلات مردم و منعکس کننده عملکرد مسئولان باشند چرا که اگر خبرنگاران نبودند هیچ کدام از عملکرد نظام به مردم اطلاع رسانی نمی شد و اگر خبرنگاران نبودند هیچگاه محتوای جلسات و عملکردها به گوش مردم نمی رسید.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: هر کسی و هر خبرنگاری باید مواظب باشد که رسانه آن جذاب باشد تا فریاد رس مشکلات مردم باشد که الحمداله قاطبه خبرنگاران شهرستان لنده دارای همین روحیه هستند.

وی اظهارکرد: باید مسئولان در کنار مردم باشند ولی خیلی از فعالیت ها از طریق اصحاب رسانه صورت می گیرد که حقیقتاً دائما در حال تلاش هستند و دغدغه آنان خدمت به انقلاب و اسلام است.

محمودی اصل گفت: اصحاب رسانه باید در کنار مردم باشند و در این وضعیت کنونی کشور باید کسانی که سکوت کردند با مردم درد دل کنند و راهکارها و پیشنهادات را به سمع و نظر مردم برسانند تا مردم نیز اعتماد آنان را جلب کنند.

وی گفت: باید با همکاری مردم و تدبیر قوای مختلف نظام جمهوری اسلامی از پیچ و گرنه حساس نیز عبور خواهد کرد.

انتهای پیام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس