پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

28. مرداد 1397 - 10:55
واکنش رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده به برخی شایعات در فضای مجازی:
هیچ موردی از بیماری ایدز در لنده تا کنون شناسایی نشده است/مردم به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در واکنش به انتشار برخی اخبار در شبکه های مجازی در خصوص آمار بیماری ایدز در لنده گفت: تا کنون هیچ موردی Hiv در این شهرستان شناسایی نشده است و مردم به شایعات در فضای مجازی اصلاً توجه نکنند.

به گزارش خبرلنده، امرالله خانی در واکنش به خبر منتشر شده در شبکه های مجازی در خصوص آمار 57نفری مبتلا به بیماری ایدز در لنده گفت: در خصوص بیماری Hiv تا کنون یک مورد هم در سطح شهرستان لنده شناسایی نشده است و برخی آمارهای منتشر شده بر فرض حدس و گمان هم غلط هستند و امیدواریم مردم به این شایعات که جز ایجاد نا امنی اجتماعی در سطح جامعه هیچ سودی برای مردم ندارند توجه نکنند.

وی افزود: ماهیانه بیش از 150نفر از افراد در معرض خطر آزمایش و نمونه گیری می شوند که در صورت هرگونه مشکلی فرد در جریان بیماری قرار خواهد گرفت و جواب نیز به صورت محرمانه فقط به فرد داده می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: با افتتاح مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری، کنترل و پیشگیری بیماری ایدز بصورت فعال با انجام نمونه گیری از گروههای پرخطر بصورت رایگان و محرمانه انجام می شود و اگر موردی مثبت قطعی باشد با انجام مشاوره و تدابیر لازم، از انتقال بیماری به سایر افراد جلوگیری خواهد شد و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

خانی اظهارکرد: بیان برخی شایعات در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی تبعات بسیار بدی به همراه دارد به طوری که باعث نوعی هنجارشکنی در جامعه می شود.

وی تاکیدکرد: بدون شک اطلاع رسانی در پیشگیری در زمینه بیماری ایدز یکی از مهمترین رسالت های وزرات بهداشت است که در طول سال نیز در همین شهرستان لنده نیز برنامه های جامع و مفصلی برای آگاهی بخشی به تک تک احاد جامعه صورت می گیرد که آزمایش و جواب تست های Hiv به صورت محرمانه به فرد داده می شود.

خانی اظهارکرد:  اگر هم در این خصوص آماری باشد باید آن را بدون ترس از واقعیت بیان کرد ولی نباید اطلاعات غلط به جامعه تزریق کرد و اعتماد عمومی جامعه را با شایعات خدشه دار کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از مردم خواست تا اخبار و واقعیت های موجود جامعه را از مراجع رسمی و خبرگزاری ها دنبال کنند نه از طریق شبکه های اجتماعی که قابل نفوذ و دستکاری هستند.

گفتنی است در برخی شبکه های اجتماعی آمارهای در خصوص تعداد افراد مبتلا به بیماری ایدز منتشر شده است که با واکنش مسئولان مواجه شده است.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس