پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

9. شهريور 1397 - 15:12
امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: مهمترین مطالبه مردم از رئیس جمهور این است که همانگونه که رئیس جمهور محترم تاکید داشتند که با هم مشکلات را حل کنیم باید نظارت ها بیشتر شود و برخورد ها قاطع تر و محاکمه ها در اسرع وقت صورت گیرد و اخلال گران و محتکرین نیز به مردم شناسایی شوند.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به روز مباهله گفت: حوادث تاریخی همیشه سرمنشا عبرت های زیادی هستند که ما باید از انان در جهت اصلاح امور از آنان درس بگیریم چرا که نیاز جمعه به عبرت آموزی است.

وی افزود: مسئولان و حاکمان دینی می توانند با تببین راهبردهای مختلف به برای مردم آنان را از سختی ها و چالش های درپیش آگاه نمایند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: اگر مسئولان خطر گریز باشند و در مشکلات کنار مردم باشند و از مردم هم توقع داشته باشند که آنان حمایت کنند.

وی تاکیدکرد: مهمترین درس مباهله رسیدگی به امورات مردم و بررسی مشکلات آنان با ارائه راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات معیشتی مردم است.

الهی نیا اظهارکرد: مردم از بیکاری و نداری گلایه دارند ولی با همه این مشکلات پای انقلاب ایستاده اند ولی مسئولان هم باید در رابطه با این مقاومت و ایستادگی پاسخگوی مشکلات مردم باشند.

خطیب جمعه لنده گفت: وقتی مردم به سبک زندگی مقام معظم رهبری و ساده زیستی ایشان اعتقاد دارند دوست دارند که سایر مسئولان نیز از ایشان تبعیت کنند و ساده زیستی را در زندگی خود تسریع دهند.

وی گفت: اگرمسئولان به دنبال اشرافیگیری و حقوق های نومی و ثروت اندوزی باشند و فرزندان خود را برای خوشگذرانی به خارج از کشور بفرستند بدون شک مردم نگران خواهند شد و این نگرانی نیز کاملاً به جا است چرا که این مسئولان باید در رفتار خود تجدید نظر کنند.

امام جمعه شهرستان لنده خاطر نشان کرد: روز خانواده یکی از مهمترین مناسبت های است که همراه شده است با روز بازنشستگان که باید جایگاه و ارزش خانواده به خصوص احترام به بزرگسالان در خانواده ها نهادینه شود.

وی تاکیدکرد: خاواده مهمترین رکن جامعه است که دشمن با ابزار های مختلف در صدد نفوذ و متزلزل کردن پایه های این نهاد است.

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: متاسفانه بیشتر ما نسبت به آرمان ها و ملاک ها و معیارها و ارزش ها بی تفاوت شده ایم که این مسئله نگران کننده است به خصوص در بحص طلاق و فروپاشی خانواده ها.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: برخی ها عامل طلاق را فقر می دانند که اگر این گونه باشد چرا در بیشتر خانواده های که دارای تمکن خیلی خوب مالی هستند شاهد افزایش طلاق هستیم.

الهی نیا اظهارکرد: 14سالروز شهادت یکی از شهدای محراب شهید قدوسی هستیم که در اوج مبارزات و روشنگری های انقلاب اسلامی توسط منافقین کوردل به شهادت رسیده است که جا دارد یاد و نام ایشان را گرامی بداریم.

وی گفت: دفاع مقدس یادآور رشادت ها و فداکاری های شاهدان شهیدی است که با درک درست موقعیت ها جانانه از ارزش ها دفاع کردند که جا دارد یاد و خاطره شهید محمود کاوه را که در آستانه سالروز شهادت ایشان هستیم را گرامی بداریم.

خطیب جمعه این هفته لنده گفت: مهمترین اتفاق این هفته طرح سئوال نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهوری بود که نفس این حرکت به دلیل طرح سئوال و حضور رئیس جمهور محترم در مجلس به نفسه قابل تحسن بوده است.

وی در ادامه اظهارکرد: این حرکت نشانه اقتدار نظام و قانون اساسی و مردم سالاری دینی است که قابل تحسین بوده است.

الهی نیا گفت: ضعف های زیادی در بحث گرانی و احتکار و بیکاری جوانان تحصیل کرده وجود دارد که بیشتر این چالش ها اصولاً ربطی به تحریم ها و خارج نشینان ندارند .

خطیب جمعه این هفته لنده خاطر نشان کرد: مهمترین مطالبه مردم از رئیس جمهور این است که همانگونه که رئیس جمهور محترم تاکید داشتند که با هم مشکلات را حل کنیم باید نظارت ها بیشتر شود و برخورد ها قاطع تر و محاکمه ها در اسرع وقت صورت گیرد و اخلال گران و محتکرین نیز به مردم شناسایی شوند.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تاکیدکرد: تنها راه و روش مقابله با این همه مشکل توجه به اقتصاد درون زا و یا همان اقتصاد مقاومتی با حمایت از کالای ایرانی و پرهیز از اشرافیگیری است.

انتهای پیام 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس