پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

1. مهر 1397 - 18:16
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: در دهه اول ماه محرم بیشترین نقش را اصحاب رسانه در بازتاب خیلی خوب دهه اول ماه محرم برعهده داشتند که از همه آنان قدردانی می کنیم.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا با قدردانی از هیت های عزاداری در دهه اول ماه محرم گفت: از همه مسئولان هیئت های عزاداری شهرستان تشکر می کنیم و از حساسیت عزیزان برای برگزاری مراسم عاشورای حسینی و مطرح کردن موضوع حرکت هیئت ها در روز عاشورا در فضای مجازی بسیار مناسب است که عزیزان نظرات و انتقادات خود را بیان کردند و این مصداقی از فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: اما باید مواظب بود که خدای ناخواسته دچار قضاوت های عجولانه و یا سطحی نگری و یا اظهار نظرهای برخاسته از هوای نفس نشویم، عزاداری امام حسین(ع) قرار است ذخیره آخرتمان شود لذا مواظب باشیم گاهی تحت تاثیر القائات برخی، آخرت خود را به هیچ دیگران نفروشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تصریح کرد: دسته روی های روز عاشورا همه جا و در شهرستان ما همیشه با شکوه بوده و خواهد بود چند سالی است خصوصا از وقتی که بنده در خدمت شما بودم محل تجمع هیئت ها قبرستان و کنار مرقد مطهر شهدا برگزار می شود که محاسن زیادی داشته است بخصوص حرکت زیبا و عاشقانه هیئت ها از جایگاه خود به طرف گلزار شهدا، اما مشکلات خاص اساسی داشته است.

وی تاکیدکرد: مکان نامناسب برای اجتماع هیئت ها در کنار گلزار و مهمتر نبود مکان مناسب برای اقامه نماز ظهر عاشورا که امام حسین(ع)جهت اقامه آن از دشمن خود مهلت خواست و زیر تیرباران دشمن برگزار شد، اینجاست که شور حسینی داریم اما در شعور حسینی از قافله عقب می مانیم.

الهی نیا اظهارکرد: از طرفی هر هیئتی مسئول و هیئت امناء دارد و تمام تصمیمات مذهبی با حضور نمایندگان هیئت ها صورت میگیرد و این روندعقلی به اصطلاح روند دموکراسی است که آنها نظرات خود را مطرح می کنند و امسال هم مثل سنوات گذشته مسیر حرکت هیئت ها با وجود مشکلات زیاد گلزار شهدا بود اما واقعا نفع مسئولین و امثال بنده از اینکه محل تجمع قبرستان باشد یا مصلی چیست؟ما نیاز به محل مناسبی برای برگزاری مراسم روز عاشورا داریم؛ محلی که در خور شان باشد. چه این مکان در کنار گلزار شهدا باشد یا در میدان ورودی شهر فضایی ایجاد بشود برای دیگر مراسمات و ظهر عاشورا هم وصل بشود به اقامه نماز در مصلی.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تصریح کرد: با همه مشکلات و نامناسبی بودن جایگاه تجمع هیئت ها لازم است همه بدانند که مراسم روز عاشورای حسینی شهرستان لنده بنا به اذعان اصحاب محترم رسانه و تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی باشکوه تر از سال های قبل بوده است.

وی افزود: از حضور و تلاش های خیلی خوب مسئولان هیئت های عزداری به خصوص عزاداران حسینی که عاشقانه برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مدت 10شب دهه اول سنگ تمام گذاشته اند و از کسانی که هم اکنون با برگزاری مجالس عزا در دهه دوم در منازل خود هیئت دارند باید به طور ویژه قدردانی کرد.

الهی نیا اظهارکرد: در پایان به طور خاص از اعضای شورای اداری و تامین، اصحاب رسانه، خبرنگاران، خبرنگار صداوسیمای مرکز دنا به خصوص صداوسیمای مرکز دنا که دو مراسم شور حسینی و تجمع عاشورایی مردم شهرستان را از شبکه های سراسری پخش کردند قدردانی می نماییم.

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس