پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

6. مهر 1397 - 13:56
امام جمعه شهرستان لنده گفت: به راحتی اجناس را احتکار می‌کنند به راحتی چندین برابر کالا به دست مشتری برساند که یکی از اهداف دشمن راه انداختن جنگ اقتصادی است که امروز دشمن خودش کنارایستاده اما متاسفانه در سایه بی عرضگی برخی از مسئولان خود تحریمی باعث این همه گرانی شده است.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس همانند سکه ای دو رو است یک طرف آن عمل زیبایی ایثار و گذشت و یک طرف خشونت و پلیدی اون شیطان بزرگ که هنوزم که هنوزه در حق این ملت ظلم میکنه و هر لحظه به فکر خیانت در حق ملت مسلمان است.

وی افزود: جوانان سرمایه های  قابل اتکا ما هستند که باید گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: مردم ما هرگز اجازه نمی دهند که دشمنان به اهداف نامشروع شان برسند.

محمودی اصل گفت: برای همه سوال است که چرا بدون اینکه در عرصه اقتصادی کشور اتفاق خاصی بیافتد قیمت دلار افزایش پیدا میکند؟ آیا این افزایش جهشی نرخ ارز طبیعی است؟ چطوری که دنبال مقصر نمی گردند؟ دنبال جمع کردن این فاجعه بر نمیایند؟ پشت پرده های عریض و طویل نظارتی شناسایی را کنند. یا اگر شناسایی شدند ملاحظاتی وجود داره که باهاش برخورد نمیشه؟ چرا مردم ما امروز بایستی در چنگال یک عده حرام خوار قرار گرفته باشد.

وی تاکیدکرد: به راحتی اجناس را احتکار می‌کنند به راحتی چندین برابر کالا به دست مشتری برساند که یکی از اهداف دشمن  راه انداختن جنگ اقتصادی است که امروز دشمن خودش کنارایستاده اما متاسفانه در سایه بی عرضگی برخی از مسئولان خود تحریمی باعث این همه گرانی شده است.

خطیب جمعه لنده گفت: چطوری است که مدیریت نفوذی هایی که متاسفانه در مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نظام و جنگ اقتصادی را که هدف اصلی تنگی معیشت مردم است اینگونه مردم را به ستوه آوردند؟ چرا اجازه میدهند که یک سری افراد سودجو و حرام خواران راس امورات کشور را به دست بگیرند.

وی تاکیدکرد: شناسایی و قطع کردن دست های چنین خیانکارانی خیلی راحت است ولی نهادهای نظارتی باید بیشتر ورود پیدا کنند. چرا باید سرنوشت اقتصاد معیشت مردم ما اینگونه شود.

محمودی اصل گفت: یکی از وزیران محترم گفتند که حمایت از دولت از شاخصه‌های ولایتمداری است، اگر آرامش دولتمردان در امتحان ولایتمداری عوض شود باید فلان کنند. عجب البته دولت اسلامی باید حمایت همه اتفاق نظر دارد در این دولتی که منتخب خود مردم باید به ما این همه اتفاق نظر دارند اما آقای وزیر اگر امروز آرامش 80میلیون نفر به مخاطره افتد چه کسی باید پاسخگو باشد.

وی خطاب به این وزیر دولت یازدهم گفت: آیا کسانی که متنخب مردم هم هستند چنین ولایت مداری را قبول دارند مردم گلایه دارند آیا شمایی که منتخب مردم هستید در امتحان ولایتمداری قبول خواهید شد.

خطیب جمعه لنده گفت: اون وزیری که گفته: ما منتخب رای شما هستیم و خودتون باید تحمل کنید، مدیریت ما همینه که هست، بایستی اعصاب و روان همدیگر را ذوب کنیم، آیا این حرف ها درست است که از دهان یک وزیر بیان شود.

امام جمعه لنده گفت: نگرانی هایی که این روزها وجود دارد و متاسفانه خیلی‌ها از آن بی خبرند بحث معاهده پالرمو و اف تی ای اف است که این موضوع روابط بانکی ایران با دیگر کشورها برمی گردد.

وی گفت: عدم تطابق استانداردهای بانکی ما با بانک‌های مطرح دنیا عنوان کردند مشکل حل بشه حدود دو سال و نیم قبل وزیر اقتصاد و ما در اقدامی فراتر از اختیارات خودش به تعهدات با این نهاد بین المللی ظاهر مالی که در اصطلاح بهش می گویند: «FATF»امضا کرد و خرداد سال ۹۵ به حالت تعلیق مشروط بر اینکه تمامی این قراردادها را که 41بند دارد از این که مربوط به حوزه اجرا بود به نظر می‌رسد دولت اینها را انجام داد بدون اطلاع رسانی کنه مردم در جریان باشند بخشنامه هم کردند.

خطیب جمعه لنده گفت: سال گذشته نیز همین موقع فرستادند مجلس که لوایح آن عبارتند از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی ،لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، لایحه الحاق به کنوانسیون مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی ، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از همان سال گذشته تا به امروز بارها مراجع عظام تقلید دلسوزان نظام و کسانی که از خطرات این تعهد نامه با خبر بودند اعلام کردند که  ابهاماتی در لایه ها وجود دارد ولی کسی گوشش به این همه اخطار بدهکار نبود.

وی گفت: متاسفانه در سایه سکوت دشمن می توانید با اجرایی این معاهده به تمام اسرار اقتصادی کشور دست یابد و این همان خطری است که بارها منتقدین آن را به دولت گوش زد کردند.

امام جمعه شهرستان لنده تاکیدکرد: همان بلای که در برجام برسر این کشور آوردند امروز با امضای این قرارداد«FATF» می خواهند بر یر این ملت تکرار کنند.

خطیب جمعه لنده گفت: مصلحت نظام در این مورد نیز باید نظر بدهید اما امیدواریم که امنیت کشور به این قرارداد های بی ارزش به مخاطره نیافتد.

وی خاطر نشان کرد: شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه بود سال ۶۰ که شهادت فرزندان این سرزمین بود که استقلال و آزادی را به ارمغان آورد.

خطیب جمعه لنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا یاد و خاطره شهیدان راه خدمت به میهن شهید جهان آرا، شهید فکوری، فلاحی، کلاهدوز و نامجو را گرامی داشت.

وی در ادامه به روز آتش نشانی اشاره کرد وگفت: نهم مهرماه روز اتش نشانی است و باید قدر و ارزش کار این عزیزان که برای نجات جان انسان ها به دل آتش می زنند را گرامی داشت.

خطیب جمعه لنده گفت: روز اعلام همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی یک روز ماندگار است که شاید یادتون میاد ۱۵ سال قبل وقتی نوجوان محمد الدوره  در آغوش پدر به شهادت رسید سربازان خون آشام صهیونیستی اقدام به شهادت این فرزند در حالی که در آغوش پدرش بود کردند که به روز همبستگی باکودکان فلسطینی نامگذاری شده تا همگان متوجه باشند حمایت از فلسطین آرمان فلسطین یک تکلیف انسانی است.

وی در پایان از عموم مردم خواست تا به مناسبت هفته سالمندان با گرامیداشت و تکریم سالمندان در این هفته از آنان تجلیل کنند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس