پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

8. آبان 1397 - 19:29
به گزارش خبرنگار عصر زاگرس سه شنبه ۸ آبان ۹۷ مصادف با اربعین حسینی مردم شهر سوق و دهستان چنگلوا که از هفته ها قبل خود را آماده برپایی این همایش بزرگ می نمودند از همان دقایق اولیه صبح روز اربعین با تجمع در امام زاده های شاهزاده یوسف (ع) سوق و امامزاده حبیب الله (ع) دهستان چنگلوا بار سفر بستند و به عشق ابا عبدالله در مسیر پیاده روی ۱۳ کیلومتری حرم تا حرم قرار گرفتند.

به گزارش خبرلنده به نقل ازعصر زاگرس سه شنبه ۸ آبان ۹۷ مصادف با اربعین حسینی مردم شهر سوق و دهستان چنگلوا که از هفته ها قبل خود را آماده برپایی این همایش بزرگ می نمودند از همان دقایق اولیه صبح روز اربعین با تجمع در امام زاده های شاهزاده یوسف (ع) سوق و امامزاده حبیب الله (ع) دهستان چنگلوا بار سفر بستند و به عشق ابا عبدالله در مسیر پیاده روی ۱۳ کیلومتری حرم تا حرم قرار گرفتند .

حضور زن و مرد پیر و جوان همه حکایت از آن داشت که شور و عشق به حسین (ع) خاموش شدنی نیست.

درطول مسیر حرکت زائرین برپایی موکب های هیئت یا زهرا (س) سوق ، موکب ابوالفضل العباس (ع) دهستان چنگلوا و موکب شورای اسلامی روستای بلوط بنگان کار پذیرایی از زائرین را به نحو شایسته ای انجام دادند و زائرین با طی نمودن مسیر ۱۳ کیلومتری درکنار بقعه متبرکه امامزاده عبدالله (ع) پیر شهید روستای بلوط بنگان تجمع و با برپایی آیین عزاداری، سخنرانی و قرائت زیارت عاشورا و نماز ظهر و عصر اربعین درجهت تعظیم شعائر دینی و ترویج فرهنگ عاشورایی و بزرگداشت اربعین حسینی گام برداشتند.

حضور نیروی های انتظامی ،کلانتری سوق، حوزه مقاومت بسیج امام حسین (ع) سوق، راهنمایی و رانندگی شهرستان کهگیلویه کار امنیت مراسم را عهده دار بودند و نیروی های امدادگر مرکز سلامت و اورژانس ۱۱۵ شهر سوق در طول مسیر و محل مراسم حاضر و کار امدادرسانی را به خوبی انجام دادند.

همکاری و مساعدت امام جمعه، بخشدار، شهردار ، شورای اسلامی شهر سوق ، هیئت های مذهبی شهر سوق، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهگیلویه، هیئت مذهبی ابوافضل العباس (ع) و دهیاری دهستان چنگلوا و دهیاری بلوط بنگان و خیرین در باشکوه برگزارشدن این مراسم نهایت همکاری را بعمل آوردند.

از نکات منفی این مراسم حضور اکیپ مجهز صدا و سیمای مرکز استان بود که به علت نبود برق و بعد هم از کار افتادن ژنراتور برق سیار نتوانستند پوشش خبری مستقیم داشته باشند و دست خالی محل را ترک کردند.

خبرنگار : کیومرث دوستکام

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس