پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

11. آبان 1397 - 14:03
خطیب جمعه لنده گفت: نتیجه ایستادگی در مقابل استکبار اقتدار 40ساله ایران و نتیجه سازش عربستان است که به گاو شیرده برا آمریکایی ها تبدیل شده است.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: مراسم اربعین امسال با حضور بیش از 20 میلیون نفر با شکوه تر و حماسی تر از سالهای گذشته برگزار شد و پیام های مهمی برای جهانیان داشت.

 

وی افزود: پیام های الهی ،مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای همه دنیا برای همه جهان این پیام ها تاثیرگذار بود.

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: دستاوردهای مهم این حماسه را در بحث وحدت اسلامی که امروز نیاز در شهر هست مخصوصاً جهان تشیع ارادت همه مسلمین به ساحت سالار شهیدان قدرت سازی کربلا برای آزادی قدس همدلی و هماهنگی دو کشور ایران  و عراق نکته بسیار مهم که خیلی روی آن مانور دادند.

وی تاکیدکرد: دستاورد مهم دیگری پیام اربعین ترویج مکتب اسلام و قیام امام حسین علیه السلام و احیای فرهنگ عاشورا این مراسم بی‌نظیر باشکوه با امنیت کامل و مقتدرانه بود که برنامه‌ریزی هماهنگی میان دستگاه‌های دولتی زحمات شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خدمات ارگانها و ادارات پزشکی بهداشتی امدادی دو کشور ایران و عراق قطع ممکن نبود که جای تشکر دارد.

 

الهی نیا اظهارکرد: بحث اکرام و تکریم زائران حسینی چه جلوه های زیبایی از ایثار و گذشت و مهمان نوازی و انسان دوستی را به نمایش گذاشتند انصافاً جای تشکر دارد در حالی که ما شاهد بودیم و رسانه‌های وابسته به غرب چشمان خود را از این بزرگترین همایش فرهنگی و مذهبی بسته بودند و اجازه انعکاس صحنه های جذاب و زیبای نداشتند.

 

وی با قدردانی از موکب شهرستان لنده گفت:  افتخار موکب باب الحوائج  شهرستان لنده در مرز شلمچه پذیرایی از هزاران عاشق دل سوخته اهل بیت (ع) بود که از همه عزیزان دست اندرکاران با توجه به مشکلات مادی و معیشتی توانستند برنامه‌های خوبی و پذیرایی های خوبی را در این ایام داشته باشند از همه دست اندرکاران تشکر می‌کنم و امیدوارم که در سال‌های آینده پررونق تر باشد.

وی تاکیدکرد: ۱۳ آبان یکی از مناسبت های مهم است که در طول دوران قبل از انقلاب انقلاب اسلامی شکل گرفته که هم برای پیروزی انقلاب و هم برای حفظ انقلاب تاثیرگذار بود تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ که امروز روز ملی مبارزه با استکبار جهانی هم در تقویم نظام جمهوری اسلامی ثبت شد همچنین به خاک و خون کشیدن دانش‌آموزان و معترض به دخالت های آمریکا در ایران توسط جلادان رژیم پهلوی در سال ۵۸ روز دانش آموز گذاری شد و این هفته دانش آموزی هم به همین نام است که جای تقدیر و تشکر هم از دانشجویان و دانش آموزان که به لطف پروردگار همان روحیه سال ۵۸ و ۵۷ را در جایی که لازم باشد قطعاً به نمایش خواهم گذاشت.

 

امام جمعه موقت لنده گفت: در باب نامگذاری این روز، روز مبارزه با استکبار جهانی در نظام جمهوری اسلامی این روحیه استکبارستیزی را همواره ملت ایران در خود جای داده است که البته مبارزه با استکبار، مبارزه اسلام و جبهه حق با مستکبران است.

 

وی گفت: ملت ما با نظام استکباری که امروز آمریکا و انگلیس و ایادی آنها در راس نظام استکباری قرار دارند هیچ گاه اعتماد نداشته است  و به فرمان امام که آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کرده است همه اعتقاد داریم.

خطیب جمعه لنده گفت:  می‌بینیم و شاهدیم در مقابله امریکا، سعودی‌ها که سر سازش را با آمریکا را دارند که چگونه تحقیر می شوند آمریکا و دولت آمریکا آنها را به گاو شیرده معرفی می کند چقدر امروز می بینیم که منفورترین دولت در میان ملتهای آزادیخواه و جهان و مستکبر آمریکا و از اون طرف افکار عمومی جهان جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری اسلامگرا استکبارستیز، عدالت خواه، مستقل،  اخلاق‌مدار ، حامی محرومان و مستضعفان و پشتیبان جنبش های آزادیبخش معرفی می‌کند .

 

وی تاکیدکرد: امروز امریکا با جنگ روانی و بزرگنمایی ها و اعمال تحریم‌های گسترده در۱۳ آبان به دنبال ایجاد تفرقه و نفاق در میان ملت است که به لطف پروردگار نظام جمهوری اسلامی از این مشکلات عبور خواهد کرد و در روز ۱۳ آبان ماه مثل همیشه پاسخ کوبنده ای به امریکا و ایادی استکبار خواهند داد.

 

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت: هفته پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی کاهش آسیب پذیری و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها می‌شود که نیاز هست قبل از هر مشکلی وجود هر مشکلی بحث مقاوم سازی، پیشگیری همه‌جانبه ایمن سازی و راهداری جاده های روستایی، سوخت رسانی به روستاهای فاقد گاز ، کاهش قطع درختان در زمستان، با توجه به پروژه‌های تعطیلات آنها در این بسته شود و تا به هر حال این مسئله مهم پدافند غیرعامل هم اثر خودش را داشته باشد.

 

وی گفت: ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی اصلی‌ترین مسئله فرهنگ عمومی در ایران در نظام جمهوری اسلامی برای ملت‌ها سعادت طلبی و سبک زندگی دینی و کمال جویی همه افراد جامعه است با توجه به این موضوع ضروری است این اصول و ارزش‌های فرهنگی در جامعه اسلامی حفظ و تقویت شود و در مقابل ارزش‌های فرهنگی غیر دینی که از فرهنگ مهاجم و با برنامه نفوذ فرهنگی و رواج پیدا می‌کند در مقابل آنها ایستادگی نموده و به همه آنها را اصلاح کرد.

 

الهی نیا گفت: اربعین امسال که واقعا مراسم بسیار باشکوه را در این شهر برگزار کردید امیدواریم که روز ۲۸ صفر به روز بری سفر با شکوه تر از این طریق بتوانیم این مراسم را برگزار کنیم .

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس