پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

18. آبان 1397 - 17:18
امام جمعه شهرستان لنده گفت: ایجاد شرایط کنونی در کشور نتیجه بی تدبیری مسئولان و عدم توجه به فرامین مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با تبریک حلول ماه شریف و پر فضیلت ربیع الاول ماه شادی اهل بیت عصمت و طهارت و ولادت اشرف و سید موجودات جهان نزدیکترین فرد به خداوند یعنی محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ماه آغاز ولایت است.

وی افزود: این موهبتی که حضرت باری تعالی به حالم نقشی تو این ماه و با تلاش لازم جهت مسیح پروردگار رو برا خودمان فراهم کنیم، این ماه عزیز ما هم با توسل و مناجات ها خود را از الطاف حضرت حق بهره مند خواهیم کرد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: شب اول ماه ربیع الاول شبی است که مولای متقیان در بستر رسول الله و خوابید تا رسول خدا از حمله تمام طوایف عرب که شمشیر کشیدن که رسول الله را  به قتل برساند در امان بماند.

وی در ادامه به ازدواج جوانان د راین ماه عزیز اشاره کرد و گفت: طبیعتاً بحث مراسم ازدواج و عروسی ها به امید خدا آغاز می شود ولی باتوجه به وضعیت نابسامان بازار و شرایط به وجود آومده ضرورت دارد که با کنار گذاشتن برخی هزینه‌های غیر ضرور و سخت نگرفتن زمینه ازدواج آسان فرزندان و جوانان را فراهم می کنیم.

محمودی اصل گفت: ازدواج آسان،ازدواج پایه ، اساس و زیستی و پرهیز از عدم تجمل گرایی باید در این شهرستان بنا نهاده شود و اگر جایی مشکلاتی هم هست خانواده ها با کم کردن برخی انتظارات با پادرمیانی ریش سفیدها و یا اصلاح برخی رسم و رسوم این زمینه را فراهم کنند که انشالله زودتر بتوانند زندگی شان را شروع کنند.

امام جمعه شهرستان لنده خطاب به مسئولان گفت: افزایش قیمت های کنونی با توجه به شرایط کنونی نتیجه بی‌تدبیری برخی مسئولان ماست .

وی افزود: همین بی تدبیری ها و عدم توجه به معیشت مردم باعث نگرانی روز افزون مردم شده است که مهمترین این بخش ناشی از عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: امروز سیاست های مدنظر ولایت به درستی از سوی برخی مسئولان اجرایی نمی شود چرا که اگر در چند سال گذشته این راهبردها اجرایی می شد امروز شاهد این همه مشکلات نبودیم.

محمودی اصل گفت: در شرایطی که مردم دارای مشکلات اساسی هستند و برخی مسئولان دارای ضعف آشکار هستند برخی نمایندگان در مجلس تماشاچی هستند چرا که این قدرت را برای بازنگری قوانین و نظارت مستمر بر کار دولت را دارند که چندان همتی در این زمینه صورت نمی گیرد.

وی در ادامه گفت: باید تدابیری صورت گیرد که در مدت کمی مشکلات رفع شوند هر چند شاهد افزایش چند برابری اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم بودیم که نمایندگان و مردم باید از مدیران اجرایی کشور مطالبه گری بکنند مردم که بنا نیز تجمع کنند بایستی نمایندگان فریاد مردم را به گوش دولتمران برسانند .

خطیب جمعه لنده گفت:  کنترل تورم در بازار سکه و ارز و مهار نقدینگی که چقدر تاثیر بر میزان کالاهای اساسی و مورد نیاز

مردم داشته است از مهمترین مواردی است که باید رفع شوند از طرفی از وزارت صنعت معدن و تجارت انتظار می‌رود با کنترل نظارت و مدیریت بر واردات و صادرات کالاهای اساسی زمینه پایین آمدن قیمت ها به طور ویژه محصولات گوشتی، لبنیات و محصولات کشاورزی را فراهم بکند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از وزارت جدید راه و شهرسازی می خواهیم که روند فعالیت‌های گذشته رو جبران کند تا در حوزه مسکن که مشکلات بسیاری داریم کاسته شود و در ترمیم بافت های فرسوده حرکت جدی‌تری بایستی اعمال شود و به روستاییان و حاشیه شهرها توجه بیشتری شود.

محمودی اصل گفت: مردم گله مند از ضعف نظارت ها و بی تربیری برخی مسئولانی هستند که در این شرایط باید در کنار مردم باشند .

وی گفت: مردم همواره در سنگر دفاع از انقلاب و ارزش ها محکم تر از همیشه در مراسم یوم الله ۱۳ آبان دیدید که آمریکایی که  به دنبال سرنگونی نظام ما بود با حضور باشکوه مردم تو دهنی محکمی به ترامپ و سیاستمداران غربی و آمریکایی زدند که جای تشکر دارد.

وی تاکیدکرد: از قوه قضائیه هم به خاطر برخورد با برخی دانه درشت‌ها که احکام قابل انتظار و سختی رو براش در نظر گرفت تشکر می‌کنیم  و امیدواریم که بدهکاران بزرگ بانکی باید اضافه کرد به جمع کسانی که اخلال در وضعیت اقتصادی داشتند محاکمه شدند چرا که بخش زیادی از ثروت این ملت دست یه عده کمی به نام بدهکاران افتاد.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس