پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

24. آبان 1397 - 13:28
دانشجویی رشته پزشکی دانشگاه یاسوج با انتقاد از رفتارهای دوگانه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: متاسفانه سالن های آمفی تئاتر و غیره دانشگاه و سرویس های دانشگاه در اختیار برخی ها قرار می گیرد ولی به ما که می رسد نه خبری از سالن است و نه از سرویس.

به گزارش خبرلنده،محمدرضا کرمی دانشجوی رشته پزشکی به نمایندگی از دانشجویان خطاب به مسئولین شهرستان و استان از این گفت: رفتار های دوگانه در دانشگاه باعث شد تا اگر فردایی مجبور شدیم به دلیل عدم اجازه دانشگاه ها ،چنین همایشی را در فضای باز برگزار کنیم از ما مجوز نخواهید.

وی افزود: دانشجویان حاضر در این نشست ،دانشجویان دانشگاه های همین شهریاسوج هستند ،نه از آسمان فرود امده اند و نه از اعماق زمین آمده اند ،اما با پای پیاده امده اند و یا برخی  خودشان از پول جیبشان و شهریه شان دربست کرده اند.

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: مدیران محترم دانشگاها اجازه نمی دهند نظیر چنین همایش های دانشجویی به صورت تجمیعی در سالن های دانشگاه ها که خانه خود دانشجوهاست برگزار شود. و سالن های دانشگاهی در اختیار هر برنامه ای  به غیر از برنامه های دانشجویی قرار می گیرد.

وی اظهارکرد: الان من نوعی اگر بروم برای مجوز تودیع و معارفه های ادارات ،همایش های سیاسی احزاب ، همایش های دولتی و همایش های تجاری و .... به راحتی مجوز حضور به دست می آید.

کرمی اظهارکرد: اما اگر دانشجویان خصوصا بچه های بسیج دانشجویی که چندین سال است دانشگاه ها اجازه ی برگزاری همایش عمومی را در سالن های دانشگاهی به آنان نمی دهند و یا ابتدا موافقت می کند و چند ساعت و یا حتی چنددقیقه مانده به اجرا، برنامه را به بهانه های واهی کنسل می کنند.

وی تاکیدکرد: مانع دیگر دانشگاه ،به دانشجویان خوابگاهی اجازه حضور در چنین برنامه هایی را نمی دهند،اما می بینیم که برای اجرای برنامه های سیرک و .... خود دانشگاه دانشجویان را هدایت می کنند.

این دانشجوی کهگیلویه وبویراحمدی گفت: مانع دیگر ،اجازه نمی دهند برای شرکت در این برنامه ها از سرویس های دانشگاه استفاده شود این درحالی است که ما به عینه شاهد هستیم که وقتی برنامه ای مطابق میل مدیران دانشگاه باشد ،همه چیز فراهم است و همه قشرها و حتی مسئولین شاخه های احزاب و قشرهای غیردانشگاهی به راحتی حضور دارند ،ما این جا مجبوریم هزینه سینما را پرداخت نماییم، هزینه سرویس ایاب و ذهاب را پرداخت نماییم تا به برنامه ای بیایم که برای جامعه و شهرمان مفید است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولین استانی و شهرستانی اگر فردایی ما مجبور شدیم این همایش را در فضای باز برگزار نماییم توقع مجوز از ما نداشته باشند ،این دانشجویان آیا حق استفاده از سالن های دانشگاه ها را ندارند؟

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس