پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

25. آبان 1397 - 13:51
امام جمعه شهرستان لنده گفت: در شرایطی که بارش رحمت الهی در حال باریدن است شاهد مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها هستیم که انتظار داریم مسئولان به خصوص ستاد مدیریت بحران با آمادگی کامل به فکر رفع مشکلات جاده های ارتباطی در روستاها باشند.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به نقش خانواده در پیشرفت و پیشبرد اهداف جامعه گفت: اعضای خانواده پدر، مادر، زن و شوهر با شور و مشورت عالمانه و عاقلانه از روی احساسات مشورت عالمانه مبتنی بر شریعت اسلام در چارچوب دین و مذهب می توانند فضای زندگی را معنوی و همراه با آرامش و آسایش کنند.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با قهرمانان مسابقات پاراآسیایی معلولین جانبازان فرمایشاتی را بیان کردندکه درد امروز جامعه ماست و درسی که باید همه بیاموزیم خطاب به مردم و به ویژه خطاب به مسئولین عرض می‌کنیم آقا فرمودند: یکی از مشکلات بزرگ کشور در شرایط فعلی استفاده نکردن از ظرفیت‌های فراوان جوانان و فرصت های فراروی مسئولان است.

محمودی اصل اظهارکرد:ظرفیت‌های جغرافیای، فرهنگی ،انسانی، منابع زیرزمینی رفت و آمد های بین المللی از جمله این فرصت ها است که باید برای آن برنامه ریزی جامعی داشت.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: تلاش تمرین های سخت حضور در مسابقات بین المللی و بعد از نتایج درخشان ظرفیت‌های پنهان ماسیاست اگر می‌خواهیم به پیشرفت برسیم اگر دشمنان ما را به دست ما حرکت های آنچنانی نیندازد بایست این ها رو به کار انداخت.

وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت ،ماه روی ماه تولد بهترین خلق عالم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم سالگرد ولادت پیامبر اعظم که با تصویب حضرت امام خمینی(ره)به عنوان هفته وحدت نامگذاری شد فرصت مناسبی برای وحدت و همدلی جامعه است.

محمودی اصل گفت: پرهیز ازاختلافات و پاسخ به شبهه افکنان و طرح مسائل اصلی مسلمین از جمله مهمترین مباحثی است که باید به درستی رعایت شود.

خطیب جمعه لنده تاکیدکرد: شما نگاه کنید و امت اسلام نگاه کند شیطان بزرگ دشمن این مجموعه بزرگ اسلامی یعنی آمریکا دارد تلاش میکند تا با نفاق و تجزیه طلبی روز به روز با ترفند های مختلف مسلمانان را قتل عام نمایند.

وی گفت: مسئله مهم امروز در منطقه که شاهد تشدید حملات آل سعود در یمن در شهر الهدیده  این روزها چه خبره همین وقت و ساعتی که من و شما در کمال آرامش زیر بارش رحمت خدا نشسته ایم بر سر مردم بی دفاع یمن خمپاره می بارد.

محمودی اصل تاکیدکرد: مسئله مهم دیگر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه است که برای کشتار مردم مظلوم غزه اقدام به بمباران این منطقه کردند که پس از جنگ 33روزه و 22روزه با پاسخ کوبنده مقاومت مواجه شده و کمتر از دو روز با پرتاب بیش از 450موشک به خاک رژیم جعلی صهیونیستی پاسخی کوبنده به آنان داده به طوری که درخواست آتش بس کردند.

وی گفت: با توجه به آیه قرآن که ان تنصرالله ینصرکم ویثبت خداوند نتیجه مقاومت عزت‌مندانه همزمانی اسلام به این مقوله عمل کنند خداوند یک چنین پاسخ جنایاتشان را داد.

وی تاکیدکرد: وقتی تحریم های هسته ای اعمال می شود، ثبات بازار به هم میریزد، قیمت ارز از این چیزی که هست خیلی بالاتر میرود از ۲۰ هزار و ۳۰ هزار ولی همه نتیجه عکس داد همه اینها شکست و روسیاهی برای مقامات آمریکا تحریم کردند همه کشورها را به مبارزه علیه ایران طلبیدند خرید نفت ایران توسط کشورها در بیش از ۸۰ درصد شده است که مقاومت افتخار آمیزدیگری برای ایران رقم خورد.

محمودی اصل گفت: امام خمینی با تشکیل بسیج، انقلاب رو سپرد و جوان‌ها اما از مجموعه جوانی و حتی وقتی پا می‌گذارد میانسالی در واقع این امانت را باید تحویل بده به نسل بعد از خودش به این سلسله تمام شدنی نیست.

وی افزود: وقتی قراراست جمع زیادی از مدیران فعلی بازنشسته شوند می بایست کشور را به جوانان واگذار شود تا در مسیر پیشرفت کشور تحولاتی ایجاد شود.

خطیب جمعه لنده گفت: فصل پاییز به خصوص بهار به این بارش‌ها خیلی بیشتر نیاز داریم شکر می‌کنیم به درگاه خداوند متعال بود و دعا می‌کنیم که در فصل هم اندازه بارش رحمت انجام بشه اما به مسئولین عزیز  توصیه می‌کنیم حتماً وقتی وجود ۴۸ ساعت پشت سرهم بارندگی حتما روستائیان ما با مشکلاتی مواجه شدن راه‌های مواصلاتی ممکن است مسدود شده باشند که شنیدیم همین اتفاق هم افتاد و رفت آمد روستائیان با مشکلاتی همراه شده است که انتظار داریم هرچه سریعتر رفع شود.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: در شرایطی که بارش رحمت الهی در حال باریدن است شاهد مسدود شدن راه های ارتباطی روستاها هستیم که انتظار داریم مسئولان به خصوص ستاد مدیریت بحران با آمادگی کامل به فکر رفع مشکلات جاده های ارتباطی در روستاها باشند.

انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس