پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

27. آبان 1397 - 20:05
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده خبرداد:
زیر کشت بردن 70درصد اراضی کشاورزی در لنده/در حال جمع بندی خسارت بارندگی به کشاورزان هستیم
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: با توجه به بارندگی های خوب چند هفته گذشته بیش از 70درصد اراضی کشاورزی دیم زیر کشت پاییزه رفته است.

حکمت الله همتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار  خبرلنده، از زیر کشت رفتن بیش از 70درصد اراضی کشاورزی در شهرستان لنده خبرداد.

وی افزود: یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین اقداماتی که مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان لنده در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی کشاورزی به خصوص کشت گندم و جو انجام داده است توزیع بذور اصلاح شده است.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده تصریح کرد: در کشت پاییزه امسال چهار هزار هکتار زیر کشت گندم دیم، دو هزار هکتار جو دیم، پانصد هکتار گندم آبی و 30هکتار نیز جو دیم خواهد رفت که تمام ظرفیت این شهرستان دو محصول استراتژیک گندم و جو زیر کشت خواهند رفت.

وی تاکیدکرد:باتوجه به کوهستانی بودن منطقه کشت( شخم) به صورت سنتی با چهارپایان و با تراکتور صورت می گیرد.

مدیرجهاد کشاورزی خاطرنشان کرد:با برگزاری کلاس های آموزشی و توجیهی امسال بیش از پنجاه هکتار از مزارع کشاورزان به دانه های روغنی یا همان کلزا اختصاص یافته است.

همتی نژاد اظهارکرد: در پی بارندگی های چند روز گذشته در سطح شهرستان لنده خسارت های نیز به کشاورزان وارد شده است که منتظر ارزیابی دقیق میزان خسارت ها هستیم.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده خاطرنشان کرد: انتظار داریم کشاورزان به منظور پیشگیری از خسارت های احتمالی از هم اکنون به فکر بیمه نمودن محصولات کشاورزی و دامی خود باشند چرا که بیمه بخشی از میزان خسارات آنان را پرداخت خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس