پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

2. آذر 1397 - 13:45
امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت: امروز مردم به عینه شاهد اقدام انقلابی دستگاه قضایی استان هستند که امیدوارند این حرکت ها ادامه دار باشد تا عدالت اجتماعی در جامعه برقرار شود.

به نقل از خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با تبریک هفته وحدت و هفته بسیج با سالروز تشکیل اولین نماز جمعه توسط نبی مکرم اسلام اشاره کرد وگفت: اقامه اولین نماز جمعه در همان ابتدای پایه گذاری حکومت اسلامی توسط پیامبر عظیم الشان اسلام نشان از اهمیت و جایگاه و تاثیرگذاری این عبادت مهم است.

وی افزود: اتحاد و همدلی در دستور کار قرار دادن یکی از مهمترین ارکان خطبه های نماز جمعه است که سفارش به تقوا و رسیدن به کمال از مهمترین این وظایف است.

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل نیز بر برگزاری سنگر خطیر نماز جمعه در شطح شهرها همواره تاکید داشته است و امروز نمازجمعه یک جایگاه ارزشمند در جهت بیان مطالبات مردم و حمایت از اقدامات شایسته مسئولان است.

وی تاکیدکرد: مهمترین هدف پیامبر(ص) در انتشار دین اسلام برقرای حکومت قرآنی بود که هفته وحدت با تاسی از این هدیه الهی مهمترین نیاز جامعه است.

الهی نیا اظهرکرد: وحدت مهم‌ترین نیاز برای جامعه اسلامی است که باید با تأسی از سیره و رفتار پیامبر اکرم صلی علیه واله و سلم این وحدت در جامعه اسلامی حاکم شود.

خطیب جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) است که در سال ۵۸ توسط امام نامگذاری و تشکیل شد، گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و حیات پربرکت انقلاب اسلامی باعث شده است تا ملت ایران بتوانند با تفکر بسیجی بر روی پای خود بایستد.

وی خاطر نشان کرد: امروز خدمات ارزنده و ارزشمند بسیج در سطح جامعه هویداست که نتیجه تفکر بسیجی و روحیه انقلابی آن مرد خدا بود که معتقد بود حفظ و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون تفکر بسیج و بسیج است.

الهی نیا اظهارکرد: یکی از مهمترین اهداف امام خمینی(ره) مردمی کردن انقلاب بود که نیروی بسیج تحت همین روحیه با روحیه انقلابی بودن توانست با مردمی بودن خود این روحیه را حفظ و امروز به بهترین سبک در حال خدمتگزاری به مردم است.

مسئول تبلیغات اسلامی شهرستان لنده تاکیدکرد:طرز تفکر و حرکت بسیج امروز در جامعه شکست ناپذیر است که جا دارد این اندیشه ناب این تفکر زیبا را در جامعه حفظ کنیم تا از گزند آسیب‌های دشمنان و رهایی یابد و آن را باید به نسل های آینده ی انتقال داد تا این تفکر خدامحوری، ولایتمداری، حق گرایی، تکلیف گرایی ، عقل گرایی ، ایثار و فداکاری، ایثار و شهادت بهترین راه برای شناخت بسیج است.

وی گفت: اخلاص در عمل و روحیه ایثار بسیج باعث شده است تا روز به روز بر ارزش آن افزوده شود موفقیت های ۴۰ سال گذشته ناشی از همین روحیه تفکر انقلابی است که توانست با روحیه بسیجی در دوران دفاع مقدس که شاهد بودیم در و عزت های فراوانی برای ایران اسلامی کسب کرد تمام دنیا را در هشت سال دفاع مقدس انگشت به دهان گذاشته ایم که این تفکر ناب باعث شد بسیج را به عنوان بزرگترین نهاد مردمی درعرصه های مختلف سازندگی فرهنگی مذهبی و اجتماعی و سایر فعالیت‌ها فعالیت‌های گسترده‌ ی بسیج است.

الهی نیا در ادامه خاطر نشان ساخت: امروز بسیج در سطح خدمات رسانی به اردوهای جهادی درروستاهای مناطق محروم استان به زیبایی تمام پایگاهی است برای امید مردم و در مبحث آبرسانی و کارهای عمرانی و فنی به خصوص ساخت مسکن محرومان و ایتام نقش عمده‌ای دارد که امیدواریم این بسیج روز‌به‌روز محکم‌تر و مختصر در سطح جامعه حاضر شود.

وی گفت: هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تبریک است که حقیقتاً این نیرو در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای به انقلاب ارائه کرده است.

الهی نیا اظهارکرد: هشتم آذر سالروز شهادت دکتر شهید مجید شهریاری است که توسط عوامل منحوس رژیم صهیونیستی به شهادت رسید استکبار جهانی به شکل های مختلف برای مهار پیشرفت های ایران اسلامی به ورود پیدا کرده است که به خصوص ترور دانشمندان هسته ای از مهمترین این توطئه هاست.

وی گفت: تحریم های دشمن باعث شد که آنها سرخورده شوند و به همین دلیل روی به ترور دانشمندان هسته ای ما آوردند که این نیز با خودباوری و پرورش اندیشه های نو توسط جوانان نواندیش و نقطه ایران اسلامی امثال شهیدان شهریاری پر شده است.

خطیب جمعه لنده گفت: اقدام به موقع و انقلابی دستگاه قضا در سطح برخورد با فساد کارگزاران و حکومتی به خصوص کسانی که تحت عناوین مختلف از فرصت های کشور در جهت ثروت اندوزی اند به موقع بوده است.

وی تاکیدکرد: دستگاه قضایی استان با اقدام انقلابی خود  در چند هفته گذشته شجاعانه در مقابل زور و تزویر ایستاد و مردم نیز از این حرکت انقلابی دستگاه قضا حمایت کرده و امیدوارند که این حرکت ها ادامه دار باشند و انتظار دارند که امسال این حرکت ها در سطح جامعه به خصوص در سطوح بالاتر جامعه اجرایی شود تا حقوق قانونی ملت توسط مفسدان اقتصادی این گونه به یغما برده نشوند.

الهی نیا اظهارکرد: مشکلات کشور که در بیرون از مرزها نیست بلکه در داخل کشور است و لازم است که مسئولان با نظارت و دقت بیشتر به رفع مشکلات مردم بپردازند لذا این مشکلات حل شود و این سرمایه‌ها به درستی در جهت اشتغال و رفع بیکاری هزینه شود شاهد این همه مشکل بیکاری در کشور نخواهیم بود.

امام جمعه موقت شهرستان لنده گفت:  امروز اقتدار قوه قضاییه باعث شد تا مردم به روحیه انقلابی قوه قضاییه در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی امیدوارتر شوند ولی لازم است در نطفه این چنین اقدامات خثی شوند چرا که این همه خیانت شایسته این ملت نیست بلکه این ملت شایسته بهترین خدمت ها هستند که می بایست به بهترین وجه ممکن به آنان ارائه شود.

وی اظهارکرد: جاده های روستایی که از مادران شهدا تنها آرزوشان حضور در گلزار فرزندان شهیدشان است و در عوض شاهد برخی چپاول در این کشور هستید که واقعاً تلخ است که آرزوی یک مادر شهیدی که تمام وجودش را برای انقلاب داده است نتواند به دیدار فرزند شهیدش می‌رود ولی در عوض عده‌ای به راحتی میلیاردها تومان را چپاول می‌کنند.

الهی نیا گفت: مهمترین مطالبه خانواده های شهدا در این شهرستان احداث جاده های روستای برای حضور در گلزار شهدا است که این واقعا باعث شرمندگی است که خدمت به مردم باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا این همه نارضایتی ها کاسته شود.

وی اظهارکرد: از شهردار لنده که بخشی از خیابان های این شهر را آسفالت نموده است جای تقدیر دارد ولی لازم است این خدمات نیز به شهرک فجر در شهرک شهید رجایی و شهرک سرآسیاب کشیده شود تا بخش عمده‌ای از نارضایتی مردم نیز مرتفع شود و امیدواریم بلوار وسط و جداکننده شهرک فجر که امروز عاملی خطرناک برای تصادفات شده است هر چه سریعتر تکمیل کنند تا شاهد خدمات بهتری مسئولین در حوزه خدمات شهری باشیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس