پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

14. دى 1397 - 12:45
امام جمعه شهرستان لنده گفت: با گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد تغییر مسیر حرکت تاریخ هستیم.

به کزارش خبرلنده،حجت اسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده گفت: موضوع چهل سالگی انقلاب انقلاب نعمتی است که خداوند متعال در این مقطع از تاریخ به ملت ایران بلکه اسلام و جهان تشیع هدیه داده است.

 

وی افزود: مختصات ۴۰ سالگی انقلاب را می شود در چندین ویژگی مطرح کرد اول مورد بحث جوان  بودن چهل سالگی انقلاب  اسلامی است که نظر ولایت امر چهل ساله انقلاب نشانه پیری آن نیست هر چند در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسید و گفته می شود که افتاد تو سرازیری و بایستی بیشتر حواست جمع باشه اما این جا صحبت از انقلاب است که مسیر حرکت تاریخ را تغییر دادیم .

 

وی افزود: انقلاب ادامه دارد و تقابل حق و باطل ادامه دارد ایستادگی در برابر بدخواهان همیشه بایستی در زندگی مردم مسلمان برقرار باشد اینکه میگویند انقلاب حرکت مسیر حرکت تاریخ را تغییر داد فقط حرف ما نیست دشمنان را هم که نگاه کن این اعترافات را دارند .

 

امام جمعه لنده تصریح کرد: اهداف و بزرگی این انقلاب باعث شد که نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی مدعی شده که انقلاب اسلامی ایران مثل زلزله ای است که نه تنها خاورمیانه از دید آنها که جهان را خواهد لرزاند .

 

وی تاکیدکرد: انقلاب اسلامی توجه جهانیان را از مارکسیسم و لیبرالیسم به سمت اسلام هدایت کرد و دومین ویژگی دوران پختگی و بانشاط بودن ۴۰ سالگی انقلاب این دورانی که طی شد درست است ما تلخی هایی هم داشتیم اما دوران پختگی موضوع هرکسی در عرصه‌ای که وارد میشود ابتدای کار ممکنه با مشکلاتی مواجه شود که امری طبیعی است.

 

محمودی اصل گفت: پیشرفت کشور برای پیشبرد اهداف نظام از تجربه چهل ساله و استفاده کنیم مبادا دیگر بعد از چهار دهه گاهی جاها مسئولان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر خلاصه هیجانی می شوند و باید از تصمیمات ناپخته و اقدامات بی تدبیر اجتناب شود.

 

وی گفت: ویژگی سوم پیش روی قدرتمندانه و بانشاط انقلاب در ۴۰ سالگی تحلیل وضعیت گذشته دورانی که پشت سر گذاشتیم این رو به ما نشون میده که انقلاب در مسیر حرکت خودش با چالش‌ها مواجه شده مقاله درباره های مختلف جلو پای خودش دیده اما هیچ گاه دچار توقف نشد بلکه با وجود سختی که در مسیر حرکت است و در آینده است چون دشمن دشمنی دست برنمی‌دارد ما با وجود این ها به سمت اهداف و منافع ملی خودش پیشرفت کردیم.

 

خطیب جمعه لنده گفت: ویژگی چهارم انقلاب، دوران ارتجاع در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی است که مردم ما مردم آگاهی مردم موقعیت شناس دشمن شناسی با بصیرت ثبات قدم نشان دادن در راه دفاع از اعتقادات و آرمان‌ها و این باعث شده که نه تنها عقبگرد این باشد بلکه نگاه به جلو و امیدوارانه به آینده است.

 

وی تاکیدکرد: پنجم گرایش و پایبندی عمیق تر نسل سوم و چهارم این شکاف نسلی یک پیامد این تهدیدی که انقلاب ها و جوامع سیاسی را تهدید می کند طبیعتاً انقلاب اسلامی هم از این قاعده مستثنا نیست میتواند تهدید به وجود بیاید اما بررسی‌ها و واقعیات موجود نشان میدهد که این پدیده خسارت ‌بار تاکنون این طوری که آنها می‌خواهند دامنگیر انقلاب نشده و اگر به سن مدافعان حرم نگاه کنیم به خوبی شاهد پیوند نسل چهارم با انقلاب هستیم.

 

خطیب جمعه لنده گفت: از مسئولان  به ویژه در حوزه اقتصادی انتظار میرود که با توجه به مشکلات معیشتی مردم تلاششان را برای رفع نگرانی‌های مردم چندین برابر کنند چون مردم خیلی گلایه‌مند هستند و حقشان است چرا که انتظاراتشان برآورده بشود.

 

وی در ادامه گفت: سالروز عملیات کربلای ۵ را در پیش داریم که یکی از بزرگترین عملیات های راهبردی رزمندگان اسلام در طول هشت سال جنگ تحمیلی بعد از عملیات کربلای ۴ روند به شکلی بود که ما باید پیروز می‌شدیم در کربلای ۵ از جنبه نظامی از جنبه سیاسی خیلی برای ما از اهمیت بسیار بالای برخوردار بوده است که با مجاهدت رزمندگان اسلام تلاش صدامیان بی نتیجه بود ارتش صدام ضربه بسیار سختی خورد.

 

محمودی به عملیات غرور آفرین آزاد سازی سوسنگرد نیز اشاره کرد و ار تلاش های ارتش جمهوری اسلامی در این عملیات قدردانی کرد.

 

 وی در ادامه گفت: توطئه استعماری کشف حجاب یا به عبارتی حذف حجاب توسط رضا خان که در سال ۱۳۱۴ در حالی شکل گرفت این که این ملت به اعتقادات خود همچنان پای بند بودند.

 

محمودی اصل در ادامه به حادثه قیام 19دی مردم قم نیز اشاره کرد و گفت: قیام ۱۹ دی مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله معروف علیه حضرت امام که قیام مردم قم حرکت قابل و الگوی کامل برای یاوران حضرت امام در شهرهای مختلف و نقطه عطفی شد برا تاریخ نهضت انقلاب اسلامی و تاثیر عمیقی که در پیروزی نهایی ملت بزرگ ایران و امت اسلام داشت.

 انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس