پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

7. بهمن 1397 - 9:54
جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان لنده با حضور اعضای این شورا با بررسی برنامه های ستاد دهه فجر، بررسی وضعیت طلاق در مدارس و قدردانی از حمایت های خوب بنیاد علوی در مدارس این شهر برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، امروز دهمین جلسه شورای آموزش و پروش شهرستان لنده با حضور فرماندار،رئیس آموزش و پرورش، روسای ادارات این شهرستان در سالن اجتماعات این اداره برگزارشد.

 

 

در این جلسه محورهایی همچون برنامه های دهه فجرو بررسی مشکلات و آسیب های دانش آموزان طلاق در شهرستان لنده از مهمترین مواردی است که مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

 

 

علی جاویدان در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اداره آموزش و پرورش این شهرستا در قالب پرده نگار گفت:در نه ماهه گذشته بیش از دومیلیون و ۱۲۴هزارتومان میزان دریافتی از شهرداری از محل بند۳ماده۱۳به حساب این اداره واریز شده است.

وی در ادامه افزود:میزان کمک های مردمی در سال سه ماهه اول سال جاری مبلغ سیزده میلیون ریال و در سه ماهه دوم واریزی نداشتیم و در سه ماهه سوم125میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده  تصریح کرد:میزان هدایا و کمک های دستگاه های و نهادهای دولتی و غیر دولتی از محل بند5ماده 13با حضور بنیاد علوی در سطح شهرستان لنده اقدامات فوق العاده ای در حمایت از تحصیل دانش آموزان و افزایش تجهیزات و امکانات صورت گرفته است که در جلسه ای اختصاصی مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت.

 

 

 

جاودان در ادامه به بررسی وضعیت طلاق در مدارس اشاره کرد وگفت: متاسفانه شاهد رشد طلاق والدین در سطح جامعه و آثار زیان بار آن در سطح مدارس به خصوص مدارس ابتدایی هستیم.

وی تاکیدکرد: فرزندان طلاق به دلیل برخی مباحث و مشکلات به خصوص ضعف نظارتی و تربیتی در آینده دچار بحران های رفتاری در جامعه خواهند شد.

رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت:در موارد بسیاری شاهد ناسازگاری والدین و کشانیدن این ناسازگاری به محیط مدرسه بچه ها هستیم که نموه ها و مصادیق فراوانی در مدارس ما به خصوص مقطع ابتدایی داریم که همه آنان از چالش های فراروی آموزش و پرورش هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از این چالش ها نیازمند مشارکت همه دستگاه های مسئول در امر خانواده هستیم تا شاید بتوانیم چاره ای در خصوص رفع این چالش ها و خروج از آن گامی برداریم.

جاودان تاکیدکرد: رها سازی فرزندان طلاق به جامعه یکی از مهمترین نقاط چالش زا در سطح جامعه است که مخاطرات فراوانی برای آینده فرد و جامعه در پی خواهد داشت.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: متاسفانه به لحاظ نرم کشوری سهمیه مشاور در مدارس به ازای هر 350نفر یک ساعت است که سهم شهرستان لنده تنها 10ساعت است که واقعا جوابگوی نیاز مشاوره ای دانش آموزان و اولیا آنان نیست.

 

 

در ادامه نیز پرویز ابراهیم پور معاون امور تربیتی و پرورشی آموزش و پرورش شهرستان لنده به دستاورد های انقلاب در چهل سال گذشته اشاره کرد و برنامه های دهه فجر در سطح مدارس را تشریح کرد.

وی گفت: مهمترین برنامه های در دهه فجر برگزاری نمایشگاهی از دستاورده های انقلاب در چهلمین سال پروزی ، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری مسابقه نقاشی، برگزاری مسابقه دومیدانی و اجرای سرودچهل نفری و برنامه های خاص در مدارس خواهد بود.

 

 

در ادامه نیز برخی از اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص بحث کمی و کیفی برنامه های دهه فجر و راهکارهای کاهش مسئله طلاق در مدارس پرداختند.

 

 

دارا کریمی نژاد در این جلسه با تبریک چهلمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی گفت: همه ما در آستانه چهلمین بهار انقلاب باید با تکیه برمشارکت همه مردم و اجرای برنامه های خلاقانه در این شهرستان به نحو احسن برنامه ها را اجرایی کنیم.

وی افزود: به نمایش گذاشتن دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در سطح مدارس و شهرستان می تواند توانمندی انقلاب ما را در چهل سال گذشته در حوزه های مختلف به نمایش بگذارد.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: متاسفانه برخی ادارات در این شهرستان به مصداق همان ضرب المثلی کار می کنند که انتظارشان از کلارهمان،بگیر و ببند و بده به دست من پهلوان.

وی تاکیدکرد: متاسفانه برای ورود قدرتمانه به هرکاری در ای شهرستان چندان جسارت در مسئولان نیست و باید با اقتدار و قدرت ریسک پذیری به مسائل ورود کنند.

کریمی نژاد اظهارکرد: برخی مواقع نقد همواره با تخریب است که نقدهای منصفانه ولی بی رحمانه بهترین نوع نقد است ولی نخریب مبحثی جداگانه است هرچند هر دو در جهت هشدار به انسان ها صورت می پذیرد.

رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان لنده گفت: در خصوص طلاق باید گفت : طلاق ناشی از گسترش تکنولوژی است چرا که با گسترش این علم ما نوانستیم خودمان را همراه سازیم و در نتیجه برخی عدم اگاهی ها سرخورده می شویم و نهایتاً کار به طلاق می انجامد.

وی اظهارکرد: در زمینه سلامت جامعه با راه اندازی مرکز بستر درمانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تلاش های خوبی صورت گرفته است ولی در زمینه راه اندازی کلینیک سلامت روح و روان و ارائه راهکارها و خدمات مشاوره ای پ، روانشناختی و روانشناسی چندان گام های بزرگی در جهت رفع مشکلات مردم برنداشتیم.

کریمی نژاد خاطر نشان کرد: متاسفانه وقتی به ساعت حوزه روانشناسی و به ازای هر 350نفر یک ساعت نگاه می اندازیم جهت حضور مشاور در مدارس واقعا باید شاهد چنین بحران های در سطح مدارس باشیم.

فرماندار شهرستان لنده گفت: امیدواریم مسئولان آموزش وپرورش با همکاری بنیاد علوی به دنبال راه اندازی مرکز سلامت جامعه در جهت کاهش مشکلات حوزه آسیب های اجتماعی به خصوص طلاق در این شهرستان باشند.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس