پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

17. بهمن 1397 - 10:21
مهدوی مطلق:گاهی برای فاصله انداختن بین ما ها برای تغییر برخی مباحث اقتصادی می شود که ناشی از عدم درک صحیح مبانی اقتصادی در کشور است که برخی تحریم ها را چگونه است که دور می زنیم ولی در تنظیم آینه پراید ناتوانند و این نشان از خالی شدن تفکر انقلابی در برخی مباحث اقتصادی اس

به گزارش خبرلنده،   شهرام مهدوی‌مطلق مسؤول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در همایش بزرگداشت چهل سالگی انقلاب در شهرستان لنده در جمع دانشجویان با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و با سلام و درود به روح پاک شهیدان و امام شهدا و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری اظهار کرد: انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران اسلامی به رغم جهان‌خواران و برخلاف پیش‌بینی‌ها، تحلیل‌ها و تبیین‌های نظام سلطه اعم از غرب و شرق، داخل و خارج، چهل ساله شد.

مهدوی افزود: چهل سال مجاهدت، چهل سال مقاومت، چهل سال مظلومیت، چهل سال عزت و اقتدار، چهل سال جهاد و سازندگی، چهل سال بالندگی، چهل سال تهدید، چهل سال تحریم و چهل سال وحدت، ناظر به برخی شبهات است که متاسفانه امروزه در فضای جامعه مطرح است و اینکه حال که انقلاب اسلامی چهلمین سالروز خود را تجربه می‌کند، آیا انقلاب اسلامی اتفاقی بوجود آمده است یا ساخته و پرداخته است؟ چون تفاوت است میان یک پدیده اتفاقی و ایجاد یک پدیده ساخته شده.

* آیا انقلاب اسلامی در آغاز دهه پنجم خود و عبور از چهل سالگی به سرنوشت بیماری‌های متعارف  سایر انقلاب‌ها دچار می‌شود؟ و بعد از فرازها به فرود می‌رسد؟

*قالب‌های سیاست و قدرت در درون نظام برآمده از انقلاب اسلامی کدامند؟

مهدوی افزود: پاسخ به این پرسشها در این وقت کوتاه شاید بشود روشنگری کرد و رفع غبار فتنه‌ها کرد و عرض می ‌نم که انقلاب پژوهان دو نوع انقلاب می‌شناسند: در نوع اول انقلابی که اتفاقی می‌افتد یعنی به طور ناگهانی در اثر یک یا چند عامل طی یک نصف روز تا یک یا سه و چهار سال زمینه سازی اتفافی می‌افتند مثل انقلاب فرانسه.

این مسؤول بیان کرد: در نوع دوم انقلابی که ساخته می‌شود به این معنا که در فرایند تکاملی و یک روند تدریجی در طول زمان که ممکن است خیلی سالها طول بکشد، ساخته می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: انقلاب‌های اتفاقی محصول القای‌های فکر و سیستم‌های ماهیتاً سیاسی و برانداز رژیم قبل می‌باشند که عموماً بر سخت افزارها، خشونت، خون ریزی‌ها و کودتا تکیه دارند.

مسؤول بسیج دانشجویی در استان افزود: در این گونه انقلاب‌ها یک عده خاص در حلقه اول قرار دارند و همه امور را بدست دارند به  طوری که بعد از پیروزی این حلقه اصلی بر سر تقسیم غنایم دچار اختلاف با یکدیگر می‌شوند، که در نهایت کل انقلاب با شکست و تسلیم رو به رو می‌شود.

مهدوی در تشریح و تبیین انقلاب اسلامی، گفت: اما در انقلاب‌های ساخته شده،  تکیه بر نرم افزارها و قلوب افراد و دل‌ها دارد و در این انقلاب‌ها رهبران انقلاب در حلقه اول قرار دارند، هرچند هدایت حرکت کل انقلاب را برعهده دارند، اما بعد از پیروزی دچار اختلاف بر سر منافع نمی‌شوند و نه اینکه سرنوشت انقلاب به سرنوشت افراد حاضر در حلقه اول گره خورده است.

وی تصریح کرد: انقلابی که اگر در یک روز 72 تن از سران آن حتی نخست وزیر و رئیس جمهور آن شهید شوند، خللی در سرنوشت انقلاب ایجاد نمی‌شود بلکه مردم آن بیدارتر وهوشیارتر می‌شود.

مهدوی گفت: انقلابی که در برهه‌ای از زمان حلقه اول آن در حد رئیس جمهور و حتی قائم مقام نظام دچار لغزش می‌شود، ولی مردم آن هوشیارتر می‌شوند، انقلابی که قالب‌های سیاسی‌اش را خدا، اسلام(تشیع) و مردم انقلابی تشکیل می‌دهند، اگر مسؤولان انقلاب دچار مسئله شوند، قالب تغییر نمی‌کند.

وی افزود: آنهایی که دچار مسئله‌های سیاسی، اقتصادی و اختلاف‌های سطحی می‌شوند، از قالب و مثلث انقلاب خارج می شوند و قالب انقلاب تغییر نمی‌کند.

این مسؤول گفت: انقلاب اسلامی از جنس انقلاب‌های نوع دوم است و اتفاقی نیست، بلکه انقلابی ساخته شده در طی یک فرایند که محصول قرن‌ها متمادی زحمات علما و مراجع نظام بودند و لذا انقلاب اسلامی در سال 42 به رهبری امام خمینی فرایند و حرکت آن اجرا شد.

وی افزود: وگرنه اساساً تاسیس مرکزی بنام حوزه علمیه قم در 200 سال جزی از پازل و روند تکاملی و حرکت انقلاب اسلامی محسوب می‌شد فتوای میرزای شیرازی، مشروطه، هجرت‌های علما از نجف اشرف به قم، حرکت‌های بیدارگرایانه علما و حتی دانشجویان جزئی از روند تکاملی انقلاب اسلامی است.

مهدوی بیان کرد: این انقلاب محصول یک گروه تشکیلاتی نیست بلکه در قلب میلیاردها انسان مسلمان و آزاده جا دارد.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی احیاگر تفکر دینی و دمیدن روح خدا باوری در جهان بی روح و مادی گرایانه روزگار معاصر ما بوده و هست لذا اینکه علت انقلاب اسلامی را سقوط حکومت شاهنشاهی بدانیم و گفته شود، انقلاب را محدود به یک فرآیند یا یک توطئه که برای سرنگونی حکومت شاه یا احیانا تنبیه حکومت شاه، انقلاب اسلامی را تقلیل دادیم.

این مسؤول گفت: از این جهت مقایسه انقلاب اسلامی با رژیم گذشته اجحاف در حق انقلاب اسلامی است چرا که ما قبل از این انقلاب چیزی نبودیم و ما به معنای کشور ایران در مجامع بین‌المللی و حتی منطقه آن روز، کشور قابل ذکری نبودیم، حقیر بودیم و وابسته بودیم.

مهدوی گفت: لذا هیچکدام از نظریات انقلاب چه ساختارگرایانه و چه روانشناسانه و چه جامع شناختی قادر به تبیین ، تحلیل و گزارش انقلاب اسلامی نیستند چرا که نه نمادی و نه شباهتی و نه نشانی از انقلاب‌های قبل را ندارد لذا انقلاب پژوهان غربی و شرقی ناکارآمد بودن نظریات علوم سیاسی و اجتماعی را در متن انقلاب پذیرفته‌اند و بر عنصرهای مهم تری مثل خدا، رهبر دینی و عنصر شیعی انقلابی اعتراف کرده‌اند.

وی عنوان کرد: این انقلاب عبادتش در سیاست و سیاستش در عبادت، به همین خاطر حتی احکام اخلاقی آن هم سیاسی می‌گردد.

مهدوی گفت: در انقلاب اسلامی پا برهنگان، زجرکشیدگان تاریخ ،کوخ نشینان، دهقانان، کارگران، دانشگاهیان، کارمندان در آن نقش آفریدند وبه دنبال سهام نیستند و در ادامه آن برای تداوم از جان و مال خود می‌گذرند.

وی در ادامه افزودند: وقتی از امام می پرسند با کدام سربازان مبارزه می‌کنید، می‌گوید سربازان من در گهواره هستند حکایت سربازان در گهواره قصه عجیبی است و همان ترجمان جریان یافتگی انقلاب در اعماق تاریخ و مبتنی بر  تعبیراتی است که رهبر عزیز فرمودند که چهل سالگی انقلاب به معنای پیری نیست بلکه به معنای رشد و بالندگی و پویایی نظام است.

این مسؤول تصریح کرد: لذا می‌توان به سوال اولیه جواب داد که انقلاب اسلامی دچار فرزند خوری نمی‌شود بلکه فرزند پروری می‌کند و نه دچار چرخش معکوس چرا که جنس این انقلاب متفاوت از انقلاب‌های دیگر است.

مهدوی گفت: بر این اساس تاکنون هیچ سند و مدرکی دال بر تفاهم‌نامه امامین انقلاب با یک گروه و جریان برای اداره نظام و انقلاب منتشر نشده است بلکه رهبران نظام بارها گفته‌اند که ما با هیچ کس در اداره جامعه و هدایت انقلاب عقد اخوت نبستیم و " میزان حال فعلی افراد " است. حال می‌توانیم دریابیم که آن همه تخریب و شایعه و هجمه علیه رهبر معظم انقلاب در حال حاضر و علیه حضرت امام راحل در دوره  حیات امام (ره) به چه دلیل بوده است؟

وی گفت: چون رهبران دینی  انقلاب هیچ تفاهم نامه ای با هیچ کسی و گروه خاصی برای تقسیم مناصب و غنایم نداشته و ندارند و تنها حکومتی است که رهبری عالی آن پدیده آقازدگی ندارد و آقازاده ها شان محروم ترین قشر جامعه از مواهب حکومت هستند.

بنابر این انقلاب اسلامی عبور از تمام منیات ، طمع، تکبر، غرور و خوی اشرافی گری بود و مجاهده و مبارزه  در طول زمان علیه همه فرعون های داخلی و بیرونی است و در یک یک جریان خاص و گروه خاص خلاصه نمی شود،بلکه با مشارکت آگاهانه همه ملت با هدایت ولی فقیه است.

مسئول بسیج دانشجویی استان گفت: بنابراین ما چهار دهه جنگ، تهدید . تحریم را پشت سرگذاشتیم و تحریم ها و تهدید و جنگ های دیگری را در پیش داریم و مادامی که به اصل انقلاب توجه کنیم و به ریسمان ولایت چنگ بزنیم، از موانع موجود و موانع پیش رو عبور خواهیم کرد.

وی افزود: مشکلات کنونی ما بخصوص در حوزه اقتصاد ناشی از عدم درک صحیح و اعتقاد به ظرفیت‌های اقتصادی درون کشور است و هیچ ربطی به انقلاب اسلامی ندارد عیب‌هایی که هست از مسلمانی ماست و گرنه اسلام به ذات خود عیبی ندارد.

 مهدوی تأکید کرد: اینکه این روزها البته در برخی محافل محدود متاسفانه از رژیم پهلوی یاد می‌شود ناشی از عدم تبیین درست  انقلاب اسلامی برای آحاد جامعه و ناآگاهی از وضعیت رژیم پهلوی است.

وی گفت: البته بعضی‌ها خوب می‌دانند پهلوی‌ها چه کسانی بودند و تعمدا برای احیاء آن وضعیت کار می‌کنند و مسئله‌ی جدیدی نیست، هرچند که این ها دروغ می‌گویند چون از تمام مزایا و حتی مناصب و جایگاه‌های این نظام بهره‌مند هستند.

مهدوی گفت: اما صحبت ما با کسانی است که پهلوی را نمی‌شناسند و شناختی از آن ندارند این است که  از خاطرات خودشان تحقیق کنند و ببینند فقط فساد اخلاقی و جنسی  در دربار پهلوی اول و دوم  چه فاجعه ای بود تا به رسد به سرسپردگی آنها به غرب و دیگر مسائل.

این مسؤول تصریح کرد: ما هم باید اذعان کنیم که خواسته یا ناخواسته در معرفی رژیم منحوس پهلوی برای نسل جوان و نوجوان کوتاهی شده است و این وظیفه همه به خصوص سیستم‌های آموزشی ماست یا اینکه گفته می‌شود انقلاب ناکارآمد بوده است هم در خارج و هم در داخل.

اگر این چهل سال انقلاب اسلامی ناکارآمد و شکست خورده بود چرا هیچ شبی از ترس آن آرامش ندارند؟

مهدوی گفت: راهپیمایی۲۲بهمن میثاقی دوباره با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و قدردانی از دستاوردهای انقلاب در دهه پنجم انقلاب است که بغض فرو خفته خود را در این سال‌ها و در این مقطع حساس از تاریخ فریاد خواهیم زد.

 انتهای پیام

نظرات کاربران

https://eitaa.com/khabarlendehe
http://khabarlendeh.ir
http://khabarlendeh.ir/node/83675
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس