پربحث ترین مطالب

آخرین اخبار

پربازدیدها

8. اسفند 1397 - 9:55
دارا کریمی نژاد در نخستین جشنواره خدمت با اشاره به بیانیه 6500کلمه ای مقام معظم رهبری گفت: امروز بیانیه گام دوم رهبر انقلاب به نوعی مانیفست و نقشه راه کشور با اتکاه به جوان گرایی و امید به آینده است که بهترین راهبردی برای دهه پنجم انقلاب است.

به  گزارش خبرلنده، فرماندار شهرستان لنده در اولین جشنواره خدمت شهرستانی با اشاره به بیانیه گام دوم  از سوی مقام معظم رهبری گفت: امروز به خوبی شاهد تزریق پمپاژامید از سوی مقام معظم رهبری به جامعه هستیم اعتقاد راسخ ایشان به بحث جوان گرایی را می توان در همین بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی مشاهده کرد.

 

 

وی افزود: ورود به دهه پنجم انقلاب با این منایفست و برنامه محور در بیانیه مقام معظم رهبری در قالب گام دوم هستیم که در میان 6500کلمه مقام معظم رهبری در بیانیه بیش از 190کلمه پیرامون امید و جوان یاد شده است که سه درصد استخوان بندی این بیانیه بر پایه امید و جوان گرایی است که شان نزول انقلاب ما بهمن 57 بود و امروز مقام معظم رهبری در بهمن ما با تهیه و تنظیم این بیانیه  گام دوم انقلاب نشان دهنده نگاه آینده نگرانه، امیدوارانه و هرس گرایانه با تزریق امید به جامعه است.

 

دارا کریمی نژاد تصریح کرد: وقتی سهراب به دست رستم کشته می شود نماد این است که اندیشه جوان گرایی توسط اندیشه کهن سربریده می شود که در جامعه ما این گونه نیست و برابر تحلیل شخصی خودم باید بگوییم که مقام معظم رهبری برای آینده ایران دو مولفه جوان گرایی و امید را در جامعه زنده کرده است که در عمل گرایی این اندیشه راهبردی باعث پیروزی ما می شود که در سال های دهه 60به خوبی شاهد این جوان گرایی بودم و خدمتی که می توانیم به جامعه داشته باشیم باید از اندیشه جوانی و بومی کردن علم در جهت پیشرفت کشور استفاده کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: یک بحث غلطی در جامعه ما حاکم شده سات آن هم نگاه قومیتی است که اساساً این بحث به لحاظ جامعه شناسی غلط است چرا که ما تنها یک قوم لر در این استان هستیم که قومیت یعنی نگاه، نژاد، قوم و فرهنگ و دین متفاوت است که در استان و ما این نگاه قومیتی وجود ندارد ولی طایفه گرایی و خویشاوندگرایی داریم که در برخی موارد خوب است و در بیشتر موارد سم است.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: باید از تفاوت ها در جهت پیشرفت استفاده کنیم که لازم است برای رسیدن به توسعه از آن به درستی استفاده شود.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: منابع نفتی ما چرا باید پلمپ باشند و از سهم نفت در بودجه استان هیچ سهمیه ای نداشته باشیم و در آب نیز شاهد همین بی عدالتی هستیم که تخصیص حق آبه ما به درستی رعایت نمی شود.

 

 وی اظهارکرد: شهرستان لنده یکی از شهرستان هایی است که در سامانه کارا و جذب تسهیلات و اعتبارات استانی رتبه اول را در سطح استان هستیم و مسئولان ما پای کار هستند.

 

 کریمی نژاد گفت:  لازم است بگوییم که تلاش های خوبی در حوزه اشتغالزایی و طرح های توسعه ای با تخصیص بیش از 32میلیارد تومان پرونده تسهیلاتی تشکیل شده است که این پرونده در همین شهرستان بررسی و از طریق بانک سینا پرداخت می شوند.

                

 وی اظهارکرد: لنده در آینده جز شهرستان های توسعه یافته خواهد شد و برای رسیدن به این توسعه باید با همدلی و فارغ از حواشی با همدیگر تلاش کنیم تا مشکلات امروزی شهرستان در حوزه بیکاری و تولید در کمترین زمان ممکن رفع شود.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: امروز باید این را به عنوان یک افتخار یاد کنم که در سن 14سالگی پیک گردان و فرمانده شهیدیم سردار سپاه اسلام فریبرز پناهی بودم و روز اول به سرگرد مختاری گفتم من فرمانبردار شما ومردم شهرستان هستم ولی برای دیگران فرماندار هستیم ولی از زمانی که فرمانده جدید ناحیه لنده سرگرد مختاری آمده است همیشه پای کار است و نیروی ما را برای خدمت به مردم دوچندان کرده است.

 

 وی گفت: مصلحت اندیشی برای شهرستان، پای کار بودن، در میدان بودن و اجرای کارهای عالمانه و ایده های نو و بکر باعث شده است که میزان انرژی ما با این فرمانده جوان چند برابر شده است.

 

وی اشاره به خدمات فرمانده ناحیه لنده گفت: احساس می کنم اگر سرگرد مختاری در زمان جنگ می بود قطعاَ یکی از شهدای دوران دفاع مقدس بود .

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: جشنواره خدمت یکی دیگر از بهترین اقداماتی بود که در راستای ارزش گذاشتن به خادمین مردم در قالب این جشنواره از نخبگان و خادمین مردم در شهرستان تجلیل بعمل آمد.

 

 

وی اجرای این جشنواره را یکی از برنامه های خیلی خوب بسیج و سپاه عنوان کرد و گفت: رویکرد خدمت به مردم قابل تقدیر است و باید چنین جشنواره های توسط سایر ادارات و نهادها نیز به منظور تجلیل از خادمین مردم در شهرستان برگزارشود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس