آخرین اخبار

6. فروردين 1398 - 12:12
دارا کریمی نژاد در خصوص حوادث و میزان خسارت های ناشی از بارندگی 24ساعت گذشته گفت: تا امروز تمام راه های ارتباطی شهرستان لنده به جز 12روستای بخش موگرمون که به دلیل طغیان رودخانه فصلی بسته شده اند سایر راه ها ارتباطی کاملا باز هستند.

دارا کریمی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرلنده، با اشاره به آخرین وضعیت راه های ارتباطی و خسارات احتمالی ناشی از بارندگی های24ساعت گذشته گفت: با تدابیر صورت گرفته در چند روز پیش به خصوص در پی هشدارهای دو روز گذشته ستاد مدیریت بحران کشور این آمادگی در بین ادارات شهرستان به جهت مقابله سریع با حوادث احتمالی در ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده پیش بینی و ادارات در 24ساعت گذشته به طور100درصد آماده بودند.

 

وی افزود: در پی این امادگی در شب گذشته و حضور فعال نیروهای امدادی، خدماتی ادارات و با مشارکت خیلی خوب مردم بخش های از منازل مسکونی که دچار آبگرفتگی شده بودند بازگشایی و مشکلات آنان در همان ساعات اولیه رفع شده است.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: در خصوص راه های ارتباطی شهرستان لنده تمام راه های ارتباطی این شهرستان باز هستند فقط به دلیل طغیان رودخانه فصلی در بخش موگرمون ارتباط 12روستای این بخش به دلیل ذکر شده تا زمان کاهش حجم آب این دره های فصلی قطع است که تلاش ها نیز برای بازگشایی  در حال انجام است.

 

وی تاکیدکرد: در خصوص ارزیابی میزان خسارت ها نمی توان به طور دقیق فعلاً به حجم خسارت ها اشاره کرد چرا که تیم های ارزیاب و دهیاران و شوراها و ستاد مدیریت بحران در حال ارزیابی میزان خسارات ها در بخش های کشاورزی، عمرانی و سایر حوزه ها هستند که تا کنون هیچ گونه خسارت جانی گزارش نشده است و عمده خسارت ها مالی است.

 

کریمی نژاد اظهارکرد: در خصوص میهمانان نوروزی با تدابیر صورت گرفته مشکلی در خصوص اسکان میهمان چه در سطح شهر و چه در روستاها نداریم و مدارس روستایی و ستاد اسکان اماده پذیرایی و اسکان مهمانان نوروزی هستند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور فعال اعضای ستاد مدیریت بحران، بخشداران، نیروهای امدادی و خدماتی، شهرداری ، برق، گاز، آب و سایر ادارات در 24ساعت گذشته و میزان آمادگی و در صحنه بودن آنان باعث شده است تا یک وفاق و همدلی در جهت رفع مشکلات مردم به درستی و در اسرع وقت صورت پذیرد.

 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده گفت: بدون شک ابلاغیه های ستاد مدیریت بحران کشور از طریق پیامک باعث شده است تا مردم ضمن هوشیاری در آمادگی کامل به سر برده و در کمک به سایر شهروندان دوشادوش مسئولان مشارکت داشته باشند که این همان استفاده بهینه از تهدید برای فرصت است که مردم  از شب گذشته تا کنون در عمل آن را به اثبات رسانیده اند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اعتقاد داریم که چنین حوادثی ناشی از ظلمی است که ما انسان ها به طبیعت کرده ایم از طریق قطع درختان جنگلی، تخریب عرصه های ملی، جاده سازی و سایر حوادث تخلی در طبیعت شاهد ان هستیم است که لازم است قدری به خود بیاییم و با طبیعت مهربان تر باشیم تا شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم و برای جلوگیری از آن باید همه در پاسداشت طبیعت مهربان بود.

 

 

فرماندار شهرستان لنده از حضور همه مردم ادارات به خصوص اداراتی که به درستی در 24ساعت گذشته به وظایف خود در جهت خدمات رسانی به مردم درست عمل کردند قدردانی کرد.

 

گفتنی است در 24ساعت گذشته بیش از 119میلی متر باران در شهرستان لنده ثبت شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس