آخرین اخبار

14. فروردين 1398 - 16:53
در گفت وگو با یکی از اساتید حوزه اقتصادی صورت گرفت:
رونق و تولید لازم و ملزم همدیگر در جامعه/ضرورت حمایت دولت از بخش های تولیدی
نویسنده: 
سیداسماعیل میری
عباس حسینی گفت: امروزه تولید یکی از مهمترین معیارهای است که به همراه رونق می تواند نقشی اساسی در جهت افزایش تولید و اشتغالزایی و بهره وری اقتصادی در بخش های مختلف جامعه را همراهی کند.

به گزارش خبرلنده، یکی از کارشناسان اقتصادی و حسابداری در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری به نقش ارزشمند شعار سال در جهت افزایش رونق و تولید اشاره کرد وگفت: هر سال شاهد نامگذاری سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و تعیین نقشه راه یک ساله در قالب شعار سال هستیم که در طی 10سال گذشته به وضوح این نامگذاری ها بر مدار حمایت از تولید و تولید ملی و اقتصاد مقاومتی بوده است.

 

 

وی افزود: امسال نیز معظم له شعار سال را رونق و تولید نام نهاده است تا همه ما بتوانیم با توجه به راهبردهای اقتصادی موجود در کشور بتوانیم از سیاست های راهبری و تاثیرگذار در بخش های تولیدی کشور به رونق بازار و جامعه و رفع نیازمندی های اولیه مردم توجه جدی کنیم.

 

عباس حسینی تصریح کرد: حمایت دولت از بخش های تولیدی به خصوص در حوزه کشاورزی باعث توجه به تولیدات داخلی بدون نیاز به واردات در حوزه دام و فراوده های دامی، کشاورزی و زیر بخش های مختلف آن و توجه به تولید و اشتغال در این حوزه است.

 

وی گفت: حمایت از صنایع کوچک نیز می توانید یکی از راهکارهای موثر در حوزه رونق و تولید باشد چرا که این صنایع کوچک و زیرساختی از عوامل پیدایش صنایع بزرگتر در جامعه هستند که بدون حمایت دولتمردان در بخش های مختلف اعم از بخشداران تا مسئولان وزارتی و هیئت دولت کاری عقیم خواهد بود ولی وقتی حمایت ها همه جانبه باشند شاهد افزایش سطح تولیدات در حوزه صنایع خواهیم بود و این یعنی توانمندی در تولیدات و قطع واردات از کشورهای دیگر.

 

این کارشناس اقتصادی و حسابداری گفت:اگر توجه و تمرکز دولتمردان به رونق و تولید در کشور تجمیع شود بدون شک هیچگاه تحریم ها به خصوص تحریم های فلج کننده روی این همت و اراده پولادین اثر نخواهد گذاشت چرا که طی این سال ها اگر دل به خارجی ها نمی بندیدیم بدون شک شاهد پیشرفت های غیرقابل انکارتری بودیم ولی متاسفانه نگاه به بیرون باعث عقب گرد های زیادی در حوزه های مختلف شده است.

 

حسینی گفت: هرچند برابر ضرب المثل ایرانی که می گوید: "ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است" ولی انتظار داریم در سالی که بنام رونق و تولید نامگذاری شده است شاهد حمایت های بیشتر دولتمردان در حوزه های مختلف و عملیاتی نمودن شعار سال در بخش های گوناگون در کشور بوده تا مسیر رشد و ترقی کشور با سرعت شتابان تری طی شود.

 

انتهای پیام/  

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس