آخرین اخبار

16. فروردين 1398 - 21:19
حجت الاسلام سید محمود الهی نیا گفت: حضور فعال نیروهای مسلح در این مناطق به خصوص در لحظات اولیه سیلاب باعث کاهش حجم خسارت ها شده است که این هم نشانگر این است که نیروهای مسلح ما در تمام شرایط در صحنه هستند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند که جای تشکر دارد.

به گزارش خبرلنده، حجت الاسلام سید محمود الهی نیا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به مناسبت های مهم ماه رجب و شعبان گفت: ماه مبارک رجب و ماه شعبان ماه های است که برکات خداوند در این دو ماه برای بندگانش فراهم می شود و در ماه مبارک رمضان این فرصت بندگی خداوند به اوج خود می رسد که مومنان و شیعیان باید از این فرصت ها به درستی استفاده کنند.

 

وی افزود: ماه شعبان ماه ولادت باسعادت امام حسین(ع) روزپاسدار، ولایت باسعادت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز است که لازم است این روزها را به همه پاسداران و جانبازان حریم ولایت و کشور تبریک بگوییم و به شجاعت و مردانگی انان در دفاع از ارزش های نظام و اسلام و خلق حماسه های ماندگار در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم قدردانی کرد.

 

امام جمعه موقت شهرستان لنده تصریح کرد: سپاه پاسداران در طول هشت سال دفاع مقدس در کنار سایر نیروهای مسلح در دفاع از تمامیت ارضی کشور و سازندگی کشور پس از جنگ بیشترین نقش را داشته است  که پیشرفت های غیرقابل انکار سپاه در طی 35سال گذشته توطئه های دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی کرده است.

 

وی تاکیدکرد: سپاه مصداق بارز خدمت رسانی در تمام شرایط حساس کشور است و در همین قضیه سیلاب کشور به خوبی سپاه توانست در آزمونی سخت با همکاری سایر نیروهای مسلح پیروز میدان باشد و مردم نیز رضایت مندی خود را از این حضور به خصوص در گلستان و مازندران و هم اکنون در لرستان و خوزستان به عینه می توان احساس کرد.

الهی نیا اظهارکرد: جانبازان مهمترین سرمایه کشورهستند که باید نام و یاد انان را به پاس حماسه های که خلق کردند در تاریخ این کشور مانا و ماندگار کرد.

 

خطیب جمعه لنده گفت: علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) نمونه و الگوی همه جانبازان ما در هشت سال دفاع مقدس و امروز در دفاع از حرم بی بی زینب کبری(س) است که مدافعان حرم در این را از جان خویش گذشتند تا حرم آسیب نبیند.

 

وی تاکیدکرد: در طی بارندگی های فرودین ما بیش از 400شهر و روستا در سراسر کشور آسیب جدی دیدند که هرچند این خسارت ها جانی و مالی بودند ولی حماسه حضور مردم و همدلی مردم در این راه باعث شد تا درد این مصیبت جانکاه بر مردم آسیب دیده کاسته شود.

 

امام جمعه موقت لنده گفت: حضور فعال نیروهای مسلح در این مناطق به خصوص در لحظات اولیه سیلاب باعث کاهش حجم خسارت ها شده است که این هم نشانگر این است که نیروهای مسلح ما در تمام شرایط در صحنه هستند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند که جای تشکر دارد.

 

وی تاکیدکرد: مقام معظم رهبری با بسیج همه نیروهای مسلح جهت دفاع از مردم در مقابل سیلاب خواستار اقدامات فوری دولت با همکاری نیروهای مسلح جهت خدمات رسانی به سیلزدگان شد که رضایت مردم در این موضوع نیز به وضوح پیدا بوده است.

 

الهی نیا اظهارکرد: عمق فاجعه سیلاب در کشور باعث شد تا چندین کشورخارجی برای کمک به ایران داوطلب شوند که خباثت امریکا و ترامپ باز هم در راستای خوی استکباری مانع این کمک رسانی شده است و باز هم رسوایی دیگری برای امریکا و هم دستانش رقم خورد.

 

وی تاکیدکرد: شهید امام موسی صدر در حقیقت عمود فکری جامعه اسلامی بود که داغ این چنین شخصیت های برای نظام سخت و جانکاه است و شهادت سید مرتضی اوینی سید اهل قلم و امیر سپهد صیاد شیرازی از جمله شخصیت های هستند که پر کردن جای این عزیزان حقیقتاً سخت است چرا که شاخصه های و ویژگی های فردی و اجتماعی آنان باعث محبوبیت ایشان شده بود.

 

الهی نیا در پایان روز بهورز را به همه بهورزان و حافظان سلامت جامعه تبریک گفت و از تلاش های خوب ستاد مدیریت بحران شهرستان لنده به خصوص ادارات خدمات رسان تقدیر کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675
پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس